Achttiende Touretappe biedt kans aan vluchters met klimmersbenen
GAP (ANP) - De achttiende etappe in de Tour de France biedt nog kansen aan renners voor wie het hooggebergte in de daaropvolgende bergritten te zwaar is. Maar in de rit van Gap naar Barcelonnette, over 179 kilometer, moet ook flink worden geklommen met vijf cols van de derde categorie.
Na de start in Gap om 13.00 uur gaat het even bergaf, maar dan volgt al snel de Col du Festre van 13,8 kilometer. Voor de tussensprint in Saint-Bonnet-en-Champs moeten de renners ook nog over de Côte de Corps en daarna zijn er nog de Col de Manse, de Côte de Saint-Apollinaire en de Côte de Demoiselles Coiffées. Die laatste beklimming ligt op ruim 40 kilometer van de streep, maar richting Barcelonnette loopt het ook nog omhoog. De finish wordt verwacht vanaf 17.30 uur.
Geletruidrager Tadej Pogacar pakte in de zeventiende etappe opnieuw twee seconden op Jonas Vingegaard en heeft ruim drie minuten voorsprong. De Deen Jonas Vingegaard draagt als nummer 2 in het bergklassement de bollentrui. De Belg Remco Evenepoel, die rijdt in de witte trui van het jongerenklassement, staat op ruim vijf minuten derde. Biniam Girmay uit Eritrea start in de groene trui als leider van het puntenklassement.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
6 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
1 dag geleden