Achttiende Touretappe biedt kans aan vluchters met klimmersbenen
GAP (ANP) - De achttiende etappe in de Tour de France biedt nog kansen aan renners voor wie het hooggebergte in de daaropvolgende bergritten te zwaar is. Maar in de rit van Gap naar Barcelonnette, over 179 kilometer, moet ook flink worden geklommen met vijf cols van de derde categorie.
Na de start in Gap om 13.00 uur gaat het even bergaf, maar dan volgt al snel de Col du Festre van 13,8 kilometer. Voor de tussensprint in Saint-Bonnet-en-Champs moeten de renners ook nog over de Côte de Corps en daarna zijn er nog de Col de Manse, de Côte de Saint-Apollinaire en de Côte de Demoiselles Coiffées. Die laatste beklimming ligt op ruim 40 kilometer van de streep, maar richting Barcelonnette loopt het ook nog omhoog. De finish wordt verwacht vanaf 17.30 uur.
Geletruidrager Tadej Pogacar pakte in de zeventiende etappe opnieuw twee seconden op Jonas Vingegaard en heeft ruim drie minuten voorsprong. De Deen Jonas Vingegaard draagt als nummer 2 in het bergklassement de bollentrui. De Belg Remco Evenepoel, die rijdt in de witte trui van het jongerenklassement, staat op ruim vijf minuten derde. Biniam Girmay uit Eritrea start in de groene trui als leider van het puntenklassement.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
11 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
15 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden