Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achttien kanshebbers op Libris Literatuur Prijs

Achttien kanshebbers op Libris Literatuur Prijs

AMSTERDAM (ANP) - Achttien schrijvers maken kans op de Libris Literatuur Prijs 2022, de onderscheiding van 50.000 euro voor de auteur van de beste oorspronkelijk Nederlandstalige roman van het afgelopen jaar. Ze staan op de longlist.

Frouke Arns is kandidaat met De gelijktijdigheid der dingen en Leonieke Baerwaldt met Hier komen wij vandaan. Nico Dros maakt kans met Willem die Madoc maakte, Rob van Essen met Miniapolis en Willem du Gardijn met Het einde van het lied.

Mariken Heitman kan op de prijs hopen dankzij Wormmaan en Auke Hulst dankzij De Mitsukoshi Troostbaby Company. Jilt Jorritsma haalde de longlist met Was. Marie Kessels staat erop met Levenshonger en Deniz Kuypers met De atlas van overal.

Gilles van der Loo is kanshebber met Dorp, net als Renée van Marissing met Onze kinderen. Vonne van der Meer is genomineerd met Naar Lillehammer, evenals Sholeh Rezazadeh met De hemel is altijd paars.

Rinus Spruit schaart zich onder de kanshebbenden met De verlossing van Jacob Smallegange en Caro van Thuyne met Lijn van wee en wens. Lisa Weeda is genomineerd met Aleksandra en Robbert Welagen met Raam, sleutel.

Op maandag 28 februari wordt de shortlist van zes romans bekendgemaakt en op maandag 9 mei de winnaar.

Ook de nominaties voor de BNG Bank Literatuurprijs werden maandag bekend. De kandidaten zijn Persis Bekkering met Exces, Carmien Michels met Vaders die rouwen en Roos van Rijswijk met De dwaler.

De BNG Bank Literatuurprijs is een oeuvreprijs (15.000 euro) voor Nederlandstalige auteurs van 40 jaar of jonger, die twee of meer literaire prozawerken op hun naam hebben staan maar nog niet doorgebroken zijn. Deze onderscheiding wordt op 14 april uitgereikt.

Meer uit Binnenland

Concertgebouw blijft na brief collega's bij plan chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De directie van het Concertgebouw Amsterdam heeft een brief van medewerkers gekregen met vragen over het compromis dat de zaal sloot over het chanoekaconcert. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Volkskrant. Die schrijft dat zo'n zestig medewerkers ontstemd zijn over de beslissing dat voorzanger Shai Abramson niet mag optreden tijdens het openbare concert. De brief is geen aanleiding de beslissing te heroverwegen, aldus de woordvoerder.

7 minuten geleden
Supermarkten waarschuwen voor ziekmakende bacterie in salami

DEN HAAG (ANP) - Twee supermarkten waarschuwen consumenten voor salamiworsten die mogelijk de E.coli-bacterie STEC bevatten. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Eet de salami niet, is het advies.

12 minuten geleden
Vrouw krijgt 10 jaar cel voor doodsteken partner Rotterdam

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft dinsdag een 36-jarige vrouw uit Rotterdam veroordeeld tot tien jaar cel voor het doodsteken van haar 37-jarige partner. De steekpartij vond op 16 maart vorig jaar plaats in de woning van de vrouw aan de Brautigamstraat in de Rotterdamse wijk Feijenoord. Het slachtoffer had onder meer steekwonden in hals, borst en rug.

24 minuten geleden
Adviescommissie: herindeling luchtruim nuttig en noodzakelijk

DEN HAAG (ANP) - Een herindeling van het Nederlandse luchtruim voor militaire en burgerluchtvaart is nuttig en noodzakelijk. Dat concludeert een onafhankelijke adviescommissie die onderzoek deed naar de geplande herstructurering.

41 minuten geleden
Friesland trekt miljoen uit voor toegankelijkheid bushaltes

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zet 1,2 miljoen euro in om bushaltes toegankelijker te maken voor mensen met een fysieke beperking en slechtzienden. Gemeenten kunnen vanaf december een aanvraag indienen voor zaken zoals geleidingslijnen en verhogingen.

46 minuten geleden
Roblox controleert leeftijd van Nederlandse gebruikers

SAN MATEO (ANP) - Nederlanders die games spelen via het platform Roblox moeten binnenkort hun leeftijd laten controleren als ze chatberichten naar andere gebruikers willen sturen. Dat moet voorkomen dat kinderen worden benaderd door volwassenen.

55 minuten geleden
Weer honderden nieuwe meldingen van schade aardbeving Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is dinsdag gestegen naar 1950, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG).

2 uur geleden