Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achttien kanshebbers op Libris Literatuur Prijs

Achttien kanshebbers op Libris Literatuur Prijs

AMSTERDAM (ANP) - Achttien schrijvers maken kans op de Libris Literatuur Prijs 2022, de onderscheiding van 50.000 euro voor de auteur van de beste oorspronkelijk Nederlandstalige roman van het afgelopen jaar. Ze staan op de longlist.

Frouke Arns is kandidaat met De gelijktijdigheid der dingen en Leonieke Baerwaldt met Hier komen wij vandaan. Nico Dros maakt kans met Willem die Madoc maakte, Rob van Essen met Miniapolis en Willem du Gardijn met Het einde van het lied.

Mariken Heitman kan op de prijs hopen dankzij Wormmaan en Auke Hulst dankzij De Mitsukoshi Troostbaby Company. Jilt Jorritsma haalde de longlist met Was. Marie Kessels staat erop met Levenshonger en Deniz Kuypers met De atlas van overal.

Gilles van der Loo is kanshebber met Dorp, net als Renée van Marissing met Onze kinderen. Vonne van der Meer is genomineerd met Naar Lillehammer, evenals Sholeh Rezazadeh met De hemel is altijd paars.

Rinus Spruit schaart zich onder de kanshebbenden met De verlossing van Jacob Smallegange en Caro van Thuyne met Lijn van wee en wens. Lisa Weeda is genomineerd met Aleksandra en Robbert Welagen met Raam, sleutel.

Op maandag 28 februari wordt de shortlist van zes romans bekendgemaakt en op maandag 9 mei de winnaar.

Ook de nominaties voor de BNG Bank Literatuurprijs werden maandag bekend. De kandidaten zijn Persis Bekkering met Exces, Carmien Michels met Vaders die rouwen en Roos van Rijswijk met De dwaler.

De BNG Bank Literatuurprijs is een oeuvreprijs (15.000 euro) voor Nederlandstalige auteurs van 40 jaar of jonger, die twee of meer literaire prozawerken op hun naam hebben staan maar nog niet doorgebroken zijn. Deze onderscheiding wordt op 14 april uitgereikt.

Meer uit Binnenland

Militair spoorvervoer moet gestroomlijnder voor oorlogstijd

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.

2 uur geleden
Verdachte dodelijke schietpartij NDSM-kade twee weken langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag besloten. De man zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.

5 uur geleden
Inspecties bezorgd om versobering justitiële jeugdinrichtingen

DEN HAAG (ANP) - Door personeelstekorten staat in justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) de veiligheid van jongeren en medewerkers "aanhoudend en ernstig onder druk". Er is daarom op korte termijn een actieplan nodig om ervoor te zorgen dat JJI's weer een verantwoord en veilig verblijf met passende behandeling kunnen bieden. Die oproep doen de Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV), de Inspectie van het Onderwijs en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd maandag in een brandbrief aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.

8 uur geleden
Ook patiënten ETZ kunnen weer inloggen in systeem

TILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".

9 uur geleden
Yeşilgöz staat welwillend tegenover extra bijdrage marinemissie

BRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.

10 uur geleden
Dolle Mina's eisen in Den Haag dat abortus uit strafrecht gaat

DEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.

10 uur geleden
Verdachte schietincident NDSM-kade maandag voorgeleid

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.

10 uur geleden