Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achtste wereldtitel in Formule 1 blijft doel Hamilton

Achtste wereldtitel in Formule 1 blijft doel Hamilton

LONDEN (ANP) - Lewis Hamilton heeft 'eeuwige trouw' beloofd aan het Formule 1-team van Mercedes en zijn zinnen gezet op een achtste wereldtitel. Dat zegt de Britse autocoureur op de website van de Formule 1. "De verhalen dat ik stop en met pensioen ga doen al jaren de ronde, maar feit is dat ik me fitter voel dan ooit en me ook heel erg op mijn gezondheid richt. Ik houd nog steeds van het racen en ben niet van plan binnenkort te stoppen", aldus de 37-jarige Hamilton.

De zevenvoudig wereldkampioen beseft dat hij dit seizoen zijn achtste titel kan vergeten. De titel gaat zo goed als zeker net als vorig jaar naar Max Verstappen. Hamilton rijdt meer dan ooit in de luwte, omdat Mercedes voor het eerst in jaren niet de snelste auto heeft gebouwd. Hamilton kijkt dan ook verder dan 2022. "Ik denk dat ik altijd bij Mercedes zal blijven. Ik vind het geweldig dat we al zo'n lange samenwerking hebben en heb het gevoel dat we met veel positieve dingen bezig zijn. Er is nog veel te bereiken en daar wil ik deel van uitmaken."

Hamilton ziet het zeker als zijn missie om voor de achtste keer wereldkampioen te worden. "Omdat geen enkele coureur dat ooit heeft gepresteerd, wil ik dat proberen. Het is absoluut een uitdaging. Voor mij zal het voelen alsof het mijn eerste wereldtitel is, want zo benader ik het. Dat gevoel van winnen is uniek", aldus de Brit, die samen met Michael Schumacher recordhouder is met zeven wereldtitels. Hamilton won in zijn carrière 103 grands prix en veroverde ook 103 keer poleposition. Dat zijn aantallen waar geen enkele andere coureur aan kan tippen.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

14 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

16 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

19 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

20 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

20 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

1 dag geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

1 dag geleden