Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achtste wereldtitel in Formule 1 blijft doel Hamilton

Achtste wereldtitel in Formule 1 blijft doel Hamilton

LONDEN (ANP) - Lewis Hamilton heeft 'eeuwige trouw' beloofd aan het Formule 1-team van Mercedes en zijn zinnen gezet op een achtste wereldtitel. Dat zegt de Britse autocoureur op de website van de Formule 1. "De verhalen dat ik stop en met pensioen ga doen al jaren de ronde, maar feit is dat ik me fitter voel dan ooit en me ook heel erg op mijn gezondheid richt. Ik houd nog steeds van het racen en ben niet van plan binnenkort te stoppen", aldus de 37-jarige Hamilton.

De zevenvoudig wereldkampioen beseft dat hij dit seizoen zijn achtste titel kan vergeten. De titel gaat zo goed als zeker net als vorig jaar naar Max Verstappen. Hamilton rijdt meer dan ooit in de luwte, omdat Mercedes voor het eerst in jaren niet de snelste auto heeft gebouwd. Hamilton kijkt dan ook verder dan 2022. "Ik denk dat ik altijd bij Mercedes zal blijven. Ik vind het geweldig dat we al zo'n lange samenwerking hebben en heb het gevoel dat we met veel positieve dingen bezig zijn. Er is nog veel te bereiken en daar wil ik deel van uitmaken."

Hamilton ziet het zeker als zijn missie om voor de achtste keer wereldkampioen te worden. "Omdat geen enkele coureur dat ooit heeft gepresteerd, wil ik dat proberen. Het is absoluut een uitdaging. Voor mij zal het voelen alsof het mijn eerste wereldtitel is, want zo benader ik het. Dat gevoel van winnen is uniek", aldus de Brit, die samen met Michael Schumacher recordhouder is met zeven wereldtitels. Hamilton won in zijn carrière 103 grands prix en veroverde ook 103 keer poleposition. Dat zijn aantallen waar geen enkele andere coureur aan kan tippen.

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

1 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

7 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

8 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

8 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

9 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

23 uur geleden