Achtste plaats voor 4x400 gemengd op WK estafette
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse ploeg op 4x400 meter gemengd is bij de WK estafette in het Poolse Chorzow niet verder gekomen dan de achtste en laatste plaats in de finale. Het team met Nout Wardenburg, Eveline Saalberg, Laura de Witte en Terrence Agard klokte 3.21,02 en dat was langzamer dan in de series.
Het Oranje-kwartet kwam niet in de sterkste samenstelling aan de start. Femke Bol en Lieke Klaver, de twee snelste vrouwen uit de Nederlandse ploeg, worden later op de avond ingezet in de finale van de 4x400 vrouwen.
Bol en Klaver liepen zaterdag wel in de series en zij wisten samen met Wardenburg en Tony van Diepen kwalificatie voor de Olympische Spelen af te dwingen door de finale te halen. De gemengde estafette, met twee mannen en twee vrouwen, is een nieuw olympisch onderdeel.
Italië goud
Het Italiaanse team veroverde het goud op de 4x400 gemengd in 3.16,60. Brazilië won zilver en de Dominicaanse Republiek pakte het brons.
De mannen op de 4x100 meter haalden in de finale de finish niet. De wissel tussen derde loper Hensley Paulina en slotloper Chris Garia mislukte. Paulina verving routinier Churandy Martina, die wel in de series had gelopen. Bondscoach Laurent Meuwly wilde de 36-jarige atleet van Curaçao sparen met het oog op de Olympische Spelen in Tokio. Daar zal de mannenploeg ook optreden op de 4x100.
Zuid-Afrika veroverde het goud in 38,71. Zilver was voor Italië en brons ging naar Japan. Brazilië en Ghana, die als tweede en derde over de finish kwamen, werden allebei gediskwalificeerd.
Meer uit Sport
FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
9 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
14 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
17 uur geleden