Achtste plaats voor 4x400 gemengd op WK estafette
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse ploeg op 4x400 meter gemengd is bij de WK estafette in het Poolse Chorzow niet verder gekomen dan de achtste en laatste plaats in de finale. Het team met Nout Wardenburg, Eveline Saalberg, Laura de Witte en Terrence Agard klokte 3.21,02 en dat was langzamer dan in de series.
Het Oranje-kwartet kwam niet in de sterkste samenstelling aan de start. Femke Bol en Lieke Klaver, de twee snelste vrouwen uit de Nederlandse ploeg, worden later op de avond ingezet in de finale van de 4x400 vrouwen.
Bol en Klaver liepen zaterdag wel in de series en zij wisten samen met Wardenburg en Tony van Diepen kwalificatie voor de Olympische Spelen af te dwingen door de finale te halen. De gemengde estafette, met twee mannen en twee vrouwen, is een nieuw olympisch onderdeel.
Italië goud
Het Italiaanse team veroverde het goud op de 4x400 gemengd in 3.16,60. Brazilië won zilver en de Dominicaanse Republiek pakte het brons.
De mannen op de 4x100 meter haalden in de finale de finish niet. De wissel tussen derde loper Hensley Paulina en slotloper Chris Garia mislukte. Paulina verving routinier Churandy Martina, die wel in de series had gelopen. Bondscoach Laurent Meuwly wilde de 36-jarige atleet van Curaçao sparen met het oog op de Olympische Spelen in Tokio. Daar zal de mannenploeg ook optreden op de 4x100.
Zuid-Afrika veroverde het goud in 38,71. Zilver was voor Italië en brons ging naar Japan. Brazilië en Ghana, die als tweede en derde over de finish kwamen, werden allebei gediskwalificeerd.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden