Achtste plaats voor 4x400 gemengd op WK estafette
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse ploeg op 4x400 meter gemengd is bij de WK estafette in het Poolse Chorzow niet verder gekomen dan de achtste en laatste plaats in de finale. Het team met Nout Wardenburg, Eveline Saalberg, Laura de Witte en Terrence Agard klokte 3.21,02 en dat was langzamer dan in de series.
Het Oranje-kwartet kwam niet in de sterkste samenstelling aan de start. Femke Bol en Lieke Klaver, de twee snelste vrouwen uit de Nederlandse ploeg, worden later op de avond ingezet in de finale van de 4x400 vrouwen.
Bol en Klaver liepen zaterdag wel in de series en zij wisten samen met Wardenburg en Tony van Diepen kwalificatie voor de Olympische Spelen af te dwingen door de finale te halen. De gemengde estafette, met twee mannen en twee vrouwen, is een nieuw olympisch onderdeel.
Italië goud
Het Italiaanse team veroverde het goud op de 4x400 gemengd in 3.16,60. Brazilië won zilver en de Dominicaanse Republiek pakte het brons.
De mannen op de 4x100 meter haalden in de finale de finish niet. De wissel tussen derde loper Hensley Paulina en slotloper Chris Garia mislukte. Paulina verving routinier Churandy Martina, die wel in de series had gelopen. Bondscoach Laurent Meuwly wilde de 36-jarige atleet van Curaçao sparen met het oog op de Olympische Spelen in Tokio. Daar zal de mannenploeg ook optreden op de 4x100.
Zuid-Afrika veroverde het goud in 38,71. Zilver was voor Italië en brons ging naar Japan. Brazilië en Ghana, die als tweede en derde over de finish kwamen, werden allebei gediskwalificeerd.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 dag geleden