Achtervolging in Rotterdam eindigt in aanrijding met politiewagen
ROTTERDAM (ANP) - Een achtervolging in Rotterdam is in de nacht van woensdag op donderdag geëindigd in een aanrijding met een politiewagen. Een 21-jarige man uit Capelle aan den IJssel zit vast, hij wordt verdacht van autodiefstal en joyriding. Bovendien bleek hij onder invloed en reed hij met een geschorst rijbewijs, meldt de politie.
Een agent van het team surveillancehondengeleiders zette de achtervolging in na een melding over een vechtpartij op de Slinge. Hij zag vier personen in een auto stappen en wegrijden, waarna de bestuurder een stopteken negeerde en ervandoor ging.
De achtervolging eindigde op de Oldegaarde toen de bestuurder van de vluchtauto abrupt remde en de politie de voorganger niet meer kon ontwijken. Bij de aanrijding raakte niemand gewond, ook de politiehond bleef ongedeerd. De inzittenden sloegen op de vlucht. De bestuurder en een van zijn bijrijders, een 29-jarige man uit Rotterdam, konden worden aangehouden. De bijrijder is na verhoor vrijgelaten.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
57 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
6 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
9 uur geleden