Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achtervolgde auto tikt politieauto van de weg

Achtervolgde auto tikt politieauto van de weg

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Een politieauto is zaterdagavond in Alphen aan den Rijn bij een achtervolging van de weg getikt en op een lantaarnpaal gebotst. De agenten in de auto raakten lichtgewond. Zij hebben aangifte gedaan van poging tot doodslag, meldt de politie.

Agenten zagen rond 21.30 uur een auto met hoge snelheid rijden in Alphen aan den Rijn. Ze vermoedden dat de bestuurder onder invloed was van lachgas en probeerden daarom de automobilist staande te houden. Die ging er echter met hoge snelheid vandoor. Een achtervolging volgde, waarbij de verdachte volgens de politie zeer gevaarlijk rijgedrag vertoonde.

Ter hoogte van de Leidse Schouw veranderde de achtervolgde auto plotseling van richting en reed de verdachte ineens op het politievoertuig in. Nadat de politieauto crashte op een lantaarnpaal, namen andere agenten de achtervolging over. Bij bedrijventerrein Hoogewaard in Koudekerk aan den Rijn kwam het voertuig van de verdachte tot stilstand. De bestuurder en twee inzittenden vluchtten het bedrijventerrein op. Bij een daaropvolgende zoekactie met onder meer honden, werd de bestuurder aangehouden. Deze 19-jarige man uit Alphen aan den Rijn zit vast. De twee andere inzittenden werden niet gevonden.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

2 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

5 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

5 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

7 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

8 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

9 uur geleden