Achtervolgde auto tikt politieauto van de weg
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Een politieauto is zaterdagavond in Alphen aan den Rijn bij een achtervolging van de weg getikt en op een lantaarnpaal gebotst. De agenten in de auto raakten lichtgewond. Zij hebben aangifte gedaan van poging tot doodslag, meldt de politie.
Agenten zagen rond 21.30 uur een auto met hoge snelheid rijden in Alphen aan den Rijn. Ze vermoedden dat de bestuurder onder invloed was van lachgas en probeerden daarom de automobilist staande te houden. Die ging er echter met hoge snelheid vandoor. Een achtervolging volgde, waarbij de verdachte volgens de politie zeer gevaarlijk rijgedrag vertoonde.
Ter hoogte van de Leidse Schouw veranderde de achtervolgde auto plotseling van richting en reed de verdachte ineens op het politievoertuig in. Nadat de politieauto crashte op een lantaarnpaal, namen andere agenten de achtervolging over. Bij bedrijventerrein Hoogewaard in Koudekerk aan den Rijn kwam het voertuig van de verdachte tot stilstand. De bestuurder en twee inzittenden vluchtten het bedrijventerrein op. Bij een daaropvolgende zoekactie met onder meer honden, werd de bestuurder aangehouden. Deze 19-jarige man uit Alphen aan den Rijn zit vast. De twee andere inzittenden werden niet gevonden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
48 minuten geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.
6 uur geleden