Achterstand mbo'ers nog even groot, ondanks 1,6 miljard euro
DEN HAAG (ANP) - Studenten in het middelbaar beroepsonderwijs krijgen niet dezelfde kansen om het beste uit zichzelf te halen. Hun achterstanden zijn niet kleiner geworden, ook al heeft de overheid in de afgelopen jaren 1,6 miljard euro uitgegeven om discriminatie en ongelijkheid tegen te gaan. "Het bewijs ontbreekt dat de huidige stimuleringsmaatregelen de ongelijke kansen in het mbo terugdringen", concludeert de Algemene Rekenkamer.
Volgens het onderzoek heeft de minister "nog niet duidelijk gemaakt wat hij precies verstaat onder gelijke kansen van mbo-studenten en wat hij daaraan wil verbeteren". Ook is het voor de Rekenkamer niet duidelijk "wat studenten die niet zelfstandig hun opleiding en stage kunnen volgen en afronden" van hun opleiding mogen verwachten.
Het ministerie van Onderwijs wil in de komende jaren nog eens ongeveer 1 miljard euro per jaar uittrekken om kansenongelijkheid tegen te gaan. Op dit moment is dat bedrag "niet onderbouwd op basis van wat mbo-besturen nodig hebben". Volgens de Rekenkamer moet het ministerie duidelijke afspraken maken en doelen stellen. "De minister van OCW weet niet hoe groot het probleem van kansenongelijkheid in het mbo is", en recente afspraken om in de gaten te houden of de aanpak werkt, zijn "onvoldoende duidelijk en concreet".
Onderwijsminister Robbert Dijkgraaf zegt in een reactie dat hij met scholen en de overkoepelende MBO Raad wil kijken "hoe we kunnen zorgen dat de goede voorbeelden beter en breder kunnen worden gedeeld, zowel binnen een school, als tussen de scholen. En we zo ook beter zicht krijgen op wat wel en niet werkt."
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
18 uur geleden