Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achterstand mbo'ers nog even groot, ondanks 1,6 miljard euro

Achterstand mbo'ers nog even groot, ondanks 1,6 miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Studenten in het middelbaar beroepsonderwijs krijgen niet dezelfde kansen om het beste uit zichzelf te halen. Hun achterstanden zijn niet kleiner geworden, ook al heeft de overheid in de afgelopen jaren 1,6 miljard euro uitgegeven om discriminatie en ongelijkheid tegen te gaan. "Het bewijs ontbreekt dat de huidige stimuleringsmaatregelen de ongelijke kansen in het mbo terugdringen", concludeert de Algemene Rekenkamer.

Volgens het onderzoek heeft de minister "nog niet duidelijk gemaakt wat hij precies verstaat onder gelijke kansen van mbo-studenten en wat hij daaraan wil verbeteren". Ook is het voor de Rekenkamer niet duidelijk "wat studenten die niet zelfstandig hun opleiding en stage kunnen volgen en afronden" van hun opleiding mogen verwachten.

Het ministerie van Onderwijs wil in de komende jaren nog eens ongeveer 1 miljard euro per jaar uittrekken om kansenongelijkheid tegen te gaan. Op dit moment is dat bedrag "niet onderbouwd op basis van wat mbo-besturen nodig hebben". Volgens de Rekenkamer moet het ministerie duidelijke afspraken maken en doelen stellen. "De minister van OCW weet niet hoe groot het probleem van kansenongelijkheid in het mbo is", en recente afspraken om in de gaten te houden of de aanpak werkt, zijn "onvoldoende duidelijk en concreet".

Onderwijsminister Robbert Dijkgraaf zegt in een reactie dat hij met scholen en de overkoepelende MBO Raad wil kijken "hoe we kunnen zorgen dat de goede voorbeelden beter en breder kunnen worden gedeeld, zowel binnen een school, als tussen de scholen. En we zo ook beter zicht krijgen op wat wel en niet werkt."

Meer uit Binnenland

Omwonenden brand Utrecht opgevangen in hotel Karel V

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.

23 minuten geleden
Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

36 minuten geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

37 minuten geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

1 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor veroorzaken fatale explosie Vroomshoop

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.

1 uur geleden
'Gigantische explosie' in centrum Utrecht, zeker een gewonde

UTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.

1 uur geleden