Achterstand mbo'ers nog even groot, ondanks 1,6 miljard euro
DEN HAAG (ANP) - Studenten in het middelbaar beroepsonderwijs krijgen niet dezelfde kansen om het beste uit zichzelf te halen. Hun achterstanden zijn niet kleiner geworden, ook al heeft de overheid in de afgelopen jaren 1,6 miljard euro uitgegeven om discriminatie en ongelijkheid tegen te gaan. "Het bewijs ontbreekt dat de huidige stimuleringsmaatregelen de ongelijke kansen in het mbo terugdringen", concludeert de Algemene Rekenkamer.
Volgens het onderzoek heeft de minister "nog niet duidelijk gemaakt wat hij precies verstaat onder gelijke kansen van mbo-studenten en wat hij daaraan wil verbeteren". Ook is het voor de Rekenkamer niet duidelijk "wat studenten die niet zelfstandig hun opleiding en stage kunnen volgen en afronden" van hun opleiding mogen verwachten.
Het ministerie van Onderwijs wil in de komende jaren nog eens ongeveer 1 miljard euro per jaar uittrekken om kansenongelijkheid tegen te gaan. Op dit moment is dat bedrag "niet onderbouwd op basis van wat mbo-besturen nodig hebben". Volgens de Rekenkamer moet het ministerie duidelijke afspraken maken en doelen stellen. "De minister van OCW weet niet hoe groot het probleem van kansenongelijkheid in het mbo is", en recente afspraken om in de gaten te houden of de aanpak werkt, zijn "onvoldoende duidelijk en concreet".
Onderwijsminister Robbert Dijkgraaf zegt in een reactie dat hij met scholen en de overkoepelende MBO Raad wil kijken "hoe we kunnen zorgen dat de goede voorbeelden beter en breder kunnen worden gedeeld, zowel binnen een school, als tussen de scholen. En we zo ook beter zicht krijgen op wat wel en niet werkt."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Door de nieuwe regels van het Europese Asiel- en Migratiepact dreigen asielkinderen opgesloten te worden in een detentiecentrum in Zeist. Die Nederlandse maatregel kan veel schade aanrichten en moet voorkomen worden, waarschuwt VluchtelingenWerk Nederland (VWN).
41 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal gemeenteraadsleden dat agressie, intimidatie of geweld ervoer, is de afgelopen vier jaar ruim verdubbeld. Een derde van de raadsleden gaf in een enquête aan dit te ervaren, waar dat voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 bij 15 procent speelde. Van hen geeft 30 procent aan dat dit invloed heeft op hun functioneren.
48 minuten geledenLIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.
11 uur geleden