Achterstand bij RIVM wordt snel kleiner
BILTHOVEN (ANP) - Nog altijd zijn er meer mensen positief getest dan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) registreert, maar de achterstand wordt snel kleiner. Over de afgelopen vijftien dagen zijn er 81.000 positieve testresultaten, dus bevestigde besmettingen, die nog moeten worden doorgevoerd.
Op maandag stond de teller op 105.000 nog niet geregistreerde gevallen en op zondag op 131.000. Dat betekent dat er in twee dagen tijd ongeveer 50.000 achterstallige meldingen alsnog zijn binnengekomen.
Als een laboratorium na een test vaststelt dat iemand het coronavirus onder de leden heeft, wordt die uitslag ingevoerd in het computerprogramma CoronIT. Van daaruit worden de meldingen volgens de GGD "meerdere keren per dag en nacht automatisch doorgestuurd" naar een tweede programma, HPZoneLite. De bron- en contactonderzoekers gebruiken dat programma om te weten wie ze zouden moeten bellen om te achterhalen waar mensen besmet zijn geraakt en wie ze mogelijk hebben aangestoken.
Vanuit HPZoneLite gaan de bevestigde besmettingen naar het RIVM. Dat verzamelt de uitslagen en komt elke dag met cijfers daarover en elke dinsdag met een weekoverzicht. Vanwege het hoge aantal besmettingen stagneert die doorstroom, er zijn meer positieve tests dan het systeem kan verwerken. Doordat de uitslagen wel goed kunnen worden ingevoerd in CoronIT, weten de GGD'en en het RIVM hoeveel mensen positief zijn getest en hoe groot de achterstand is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Baasjes van een bijtgrage hond moeten verplicht op een praktijkcursus. Dat wil staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) regelen. Het gaat dan om honden die vaak worden geassocieerd met bijtincidenten.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde die over sport gaat, Marian van Dijken (BBB), is heel blij dat de wereldkampioenschappen wielrennen naar Groningen en Drenthe komen. Het liefst had ze die in 2032 hier willen zien, maar 2034 is wat haar betreft ook goed, reageerde ze. "Als het maar komt, zodat tientallen miljoenen televisiekijkers kunnen zien wat de noordelijke provincies voor moois te bieden hebben." Er komen ook altijd veel bezoekers op af.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Gelderland stelt definitief stroken van 500 meter rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden in, waar de uitstoot van stikstof fors omlaag moet. Een meerderheid van de Provinciale Staten (37-14) koos ervoor dat vast te leggen in de nieuwe omgevingsverordening. Zeven van de twaalf Statenleden van de BBB stemden tegen het beleid van de eigen gedeputeerde Ans Mol.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.
12 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.
13 uur geleden