Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Achterstallige verwerking asielaanvragen nog altijd niet opgelost'

'Achterstallige verwerking asielaanvragen nog altijd niet opgelost'

UTRECHT (ANP) - Een speciaal team bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft de achterstallige verwerking van asielaanvragen nog altijd niet opgelost. Dat concludeert VluchtenlingenWerk Nederland na een nieuw onderzoek waarvoor met advocaten en asielzoekers is gesproken.

Begin dit jaar bleek al dat de taskforce de deadline niet had gehaald en er nog 7000 asielaanvragen open stonden, een half jaar later is de achterstand nog steeds niet weggewerkt. Ook zijn eerder geconstateerde knelpunten nauwelijks verbeterd, aldus VluchtelingenWerk. Eind mei wachtten nog 3070 asielzoekers op een beslissing over hun asielaanvraag.

Ook de werkwijze bij de IND is zorgelijk, vindt VluchtelingenWerk. De advocaten en asielzoekers gaven aan dat zogenoemde gehoren - waarin een asielzoeker het vluchtverhaal vertelt - werden geannuleerd omdat een medewerker niet kwam opdagen. Ook gebeurde het met regelmaat dat de interviews werden gestopt omdat iemand te weinig inhoudelijke kennis had van de thematiek of het land van herkomst. Ook zou apparatuur bij interviews die via videoverbinding werden afgenomen niet goed genoeg werken, waardoor bij zo'n gesprek belangrijke signalen worden gemist. Dit zou ten nadele komen van de procedure van de asielzoeker.

Slordigheden oplossen

Aan de monitor werkten 16 advocaten, die bij elkaar 364 asielzoekers hebben bijgestaan, en 26 asielzoekers mee.

VluchtelingenWerk Nederland vraagt opnieuw staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) de werkwijze van de taskforce zo snel mogelijk te verbeteren. Alle slordigheden in de werkwijze moeten worden opgelost, zodat asielzoekers een eerlijke procedure krijgen en er een goed besluit wordt genomen over wie bescherming moeten krijgen van Nederland en wie niet.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat in een reactie weten dat alle beslissingen in de zaken van de taskforce genomen worden door ervaren medewerkers van de IND. "Het belangrijkste is hierbij dat er zo snel als mogelijk, zorgvuldig wordt beslist op aanvragen, zodat mensen die wachten op een beslissing weten waar ze aan toe zijn", aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

3 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

4 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

5 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

6 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

7 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

7 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

8 uur geleden