Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Achterstallige verwerking asielaanvragen nog altijd niet opgelost'

'Achterstallige verwerking asielaanvragen nog altijd niet opgelost'

UTRECHT (ANP) - Een speciaal team bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft de achterstallige verwerking van asielaanvragen nog altijd niet opgelost. Dat concludeert VluchtenlingenWerk Nederland na een nieuw onderzoek waarvoor met advocaten en asielzoekers is gesproken.

Begin dit jaar bleek al dat de taskforce de deadline niet had gehaald en er nog 7000 asielaanvragen open stonden, een half jaar later is de achterstand nog steeds niet weggewerkt. Ook zijn eerder geconstateerde knelpunten nauwelijks verbeterd, aldus VluchtelingenWerk. Eind mei wachtten nog 3070 asielzoekers op een beslissing over hun asielaanvraag.

Ook de werkwijze bij de IND is zorgelijk, vindt VluchtelingenWerk. De advocaten en asielzoekers gaven aan dat zogenoemde gehoren - waarin een asielzoeker het vluchtverhaal vertelt - werden geannuleerd omdat een medewerker niet kwam opdagen. Ook gebeurde het met regelmaat dat de interviews werden gestopt omdat iemand te weinig inhoudelijke kennis had van de thematiek of het land van herkomst. Ook zou apparatuur bij interviews die via videoverbinding werden afgenomen niet goed genoeg werken, waardoor bij zo'n gesprek belangrijke signalen worden gemist. Dit zou ten nadele komen van de procedure van de asielzoeker.

Slordigheden oplossen

Aan de monitor werkten 16 advocaten, die bij elkaar 364 asielzoekers hebben bijgestaan, en 26 asielzoekers mee.

VluchtelingenWerk Nederland vraagt opnieuw staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) de werkwijze van de taskforce zo snel mogelijk te verbeteren. Alle slordigheden in de werkwijze moeten worden opgelost, zodat asielzoekers een eerlijke procedure krijgen en er een goed besluit wordt genomen over wie bescherming moeten krijgen van Nederland en wie niet.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat in een reactie weten dat alle beslissingen in de zaken van de taskforce genomen worden door ervaren medewerkers van de IND. "Het belangrijkste is hierbij dat er zo snel als mogelijk, zorgvuldig wordt beslist op aanvragen, zodat mensen die wachten op een beslissing weten waar ze aan toe zijn", aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

EO komt met talkshow die het Joodse geluid moet vertolken

HILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.

19 minuten geleden
Evacuatie honderden treinreizigers tussen Rotterdam en Breda

UTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.

1 uur geleden
NPO-programma Spraakmakers stopt met stemmen op stellingen

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.

2 uur geleden
Zorg bij Alphense jeugdinstelling niet in orde

UTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.

2 uur geleden
NPO wil af van BVN, tv-zender voor Nederlanders in buitenland

HILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.

3 uur geleden
Eerste zitting in zaak over dood Lisa eind november

AMSTERDAM (ANP) - De eerste openbare zitting tegen de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is op 25 november, meldt de rechtbank Amsterdam. De jonge vrouw werd in de nacht van 19 op 20 augustus omgebracht in Duivendrecht. Zij was op de fiets onderweg van Amsterdam naar huis in Abcoude.

4 uur geleden
Werkstraf voor Badr Hari om mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - Badr Hari krijgt 24 uur werkstraf voor mishandeling. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving door Het Parool. De vechtsporter zou volgens RTL Boulevard zijn ex-partner hebben mishandeld. Dat zou gebeurd zijn vorig jaar september en op 2 februari. Hari werd na de laatste keer opgepakt en zat drie dagen vast.

4 uur geleden