Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achterban Navalni organiseert 'grootste protest' tegen Kremlin

Achterban Navalni organiseert 'grootste protest' tegen Kremlin

MOSKOU (ANP/RTR) - De achterban van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni probeert "het grootste protest in de moderne geschiedenis van Rusland" te organiseren. De actie is gericht tegen het Kremlin en voor de vrijlating van de veroordeelde politicus.

De organisatie hoopt 500.000 betogers op de been te krijgen. Zodra deze mensen zich via de website van het straatprotest hebben aangemeld, wordt besloten wanneer de actie precies zal plaatsvinden. Er wordt gestreefd naar een datum in de lente.

"Als je tegen corruptie, onderdrukking en politieke moorden bent, help ons dan Aleksej vrij te krijgen", schrijven de organisatoren op de website. Zij wijzen erop dat mensen niet alleen actievoeren voor Navalni, maar ook voor hun eigen vrijheid en de toekomst van hun kinderen.

Celstraf

Volgens de organisatoren kan president Vladimir Poetin de eisen van betogers niet negeren als het om een gigantische groep gaat. Navalni's aanhangers protesteerden afgelopen winter drie keer. De demonstraties werden opgebroken door de Russische autoriteiten, die spraken van illegale bijeenkomsten. Duizenden demonstranten werden aangehouden.

Navalni zit een celstraf van 2,5 jaar uit vanwege het schenden van de voorwaarden van een eerdere veroordeling, die volgens hem politiek gemotiveerd was. De criticus van het Kremlin had zich niet zoals afgesproken bij de autoriteiten gemeld, omdat hij vanwege een vergiftiging in Duitsland werd behandeld.

De veroordeling van Navalni leverde Rusland kritiek op van verschillende westerse landen. Volgens de Russische autoriteiten is het onacceptabel dat andere landen zich bemoeien met interne aangelegenheden. Ook wordt betwist dat Navalni is vergiftigd. VN-experts zeggen echter dat het waarschijnlijk is dat het Kremlin betrokken was bij de moordpoging.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: met contactgroep praten over meer militaire steun

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.

5 uur geleden
Duitse Isar doet tweede testvlucht met raket vanuit Noorwegen

ANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.

5 uur geleden
Kremlin: gesprekken met gezanten VS 'buitengewoon openhartig'

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.

6 uur geleden
Prins William vertegenwoordigt Charles bij uitvaart koning Harald

LONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

15 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

15 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

16 uur geleden