Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achterban Navalni organiseert 'grootste protest' tegen Kremlin

Achterban Navalni organiseert 'grootste protest' tegen Kremlin

MOSKOU (ANP/RTR) - De achterban van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni probeert "het grootste protest in de moderne geschiedenis van Rusland" te organiseren. De actie is gericht tegen het Kremlin en voor de vrijlating van de veroordeelde politicus.

De organisatie hoopt 500.000 betogers op de been te krijgen. Zodra deze mensen zich via de website van het straatprotest hebben aangemeld, wordt besloten wanneer de actie precies zal plaatsvinden. Er wordt gestreefd naar een datum in de lente.

"Als je tegen corruptie, onderdrukking en politieke moorden bent, help ons dan Aleksej vrij te krijgen", schrijven de organisatoren op de website. Zij wijzen erop dat mensen niet alleen actievoeren voor Navalni, maar ook voor hun eigen vrijheid en de toekomst van hun kinderen.

Celstraf

Volgens de organisatoren kan president Vladimir Poetin de eisen van betogers niet negeren als het om een gigantische groep gaat. Navalni's aanhangers protesteerden afgelopen winter drie keer. De demonstraties werden opgebroken door de Russische autoriteiten, die spraken van illegale bijeenkomsten. Duizenden demonstranten werden aangehouden.

Navalni zit een celstraf van 2,5 jaar uit vanwege het schenden van de voorwaarden van een eerdere veroordeling, die volgens hem politiek gemotiveerd was. De criticus van het Kremlin had zich niet zoals afgesproken bij de autoriteiten gemeld, omdat hij vanwege een vergiftiging in Duitsland werd behandeld.

De veroordeling van Navalni leverde Rusland kritiek op van verschillende westerse landen. Volgens de Russische autoriteiten is het onacceptabel dat andere landen zich bemoeien met interne aangelegenheden. Ook wordt betwist dat Navalni is vergiftigd. VN-experts zeggen echter dat het waarschijnlijk is dat het Kremlin betrokken was bij de moordpoging.

Meer uit Buitenland

Iran veroordeelt aanval VS en noemt reactie zelfverdediging

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".

12 minuten geleden
Dodental Nepal boven de 900 na overstromingsramp

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 903. Dat melden de autoriteiten, die het aantal vermisten bijstelden naar 4247. Onder hen bevinden zich ook honderden buitenlanders.

21 minuten geleden
Iran slaat terug na Amerikaanse aanval op eiland Larak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.

1 uur geleden
Zeker één persoon overleden door overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.

1 uur geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea

3 uur geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

7 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

8 uur geleden