Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achterban Navalni organiseert 'grootste protest' tegen Kremlin

Achterban Navalni organiseert 'grootste protest' tegen Kremlin

MOSKOU (ANP/RTR) - De achterban van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni probeert "het grootste protest in de moderne geschiedenis van Rusland" te organiseren. De actie is gericht tegen het Kremlin en voor de vrijlating van de veroordeelde politicus.

De organisatie hoopt 500.000 betogers op de been te krijgen. Zodra deze mensen zich via de website van het straatprotest hebben aangemeld, wordt besloten wanneer de actie precies zal plaatsvinden. Er wordt gestreefd naar een datum in de lente.

"Als je tegen corruptie, onderdrukking en politieke moorden bent, help ons dan Aleksej vrij te krijgen", schrijven de organisatoren op de website. Zij wijzen erop dat mensen niet alleen actievoeren voor Navalni, maar ook voor hun eigen vrijheid en de toekomst van hun kinderen.

Celstraf

Volgens de organisatoren kan president Vladimir Poetin de eisen van betogers niet negeren als het om een gigantische groep gaat. Navalni's aanhangers protesteerden afgelopen winter drie keer. De demonstraties werden opgebroken door de Russische autoriteiten, die spraken van illegale bijeenkomsten. Duizenden demonstranten werden aangehouden.

Navalni zit een celstraf van 2,5 jaar uit vanwege het schenden van de voorwaarden van een eerdere veroordeling, die volgens hem politiek gemotiveerd was. De criticus van het Kremlin had zich niet zoals afgesproken bij de autoriteiten gemeld, omdat hij vanwege een vergiftiging in Duitsland werd behandeld.

De veroordeling van Navalni leverde Rusland kritiek op van verschillende westerse landen. Volgens de Russische autoriteiten is het onacceptabel dat andere landen zich bemoeien met interne aangelegenheden. Ook wordt betwist dat Navalni is vergiftigd. VN-experts zeggen echter dat het waarschijnlijk is dat het Kremlin betrokken was bij de moordpoging.

Meer uit Buitenland

Meer dan 300 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.

26 minuten geleden
Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

49 minuten geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

2 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

7 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

8 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

8 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

8 uur geleden