Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht woningen in Leeuwarden onbewoonbaar door brand

Acht woningen in Leeuwarden onbewoonbaar door brand

LEEUWARDEN (ANP) - Acht woningen in een flatgebouw aan de Dennenstraat in Leeuwarden zijn onbewoonbaar geworden door een brand die maandag in alle vroegte uitbrak. De bewoners worden elders ondergebracht. De bewoners van twaalf andere woningen die moesten worden geëvacueerd, zijn inmiddels naar hun huis teruggekeerd, zegt een woordvoerder van de brandweer.

In totaal moesten bewoners van zo'n twintig woningen worden geëvacueerd. De brand is onder controle, maar de brandweer is nog wel bezig met nablussen. Er viel één gewonde, die naar het ziekenhuis moest, maar inmiddels alweer is ontslagen, aldus de zegsman.

De bestrijding van het vuur, dat rond 02.30 uur uitbrak, werd bemoeilijkt doordat er gas vrijkwam in de woning waar de brand woedde. Nadat netbeheerder Liander het gas had afgesloten, kon de brandweer verder met blussen.

Wegens de vele rook die over de stad trok, is een NL-Alert verzonden. Omwonenden kregen het advies ramen en deuren te sluiten en ventilatie in huis uit te zetten.

Meer uit Binnenland

Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

2 uur geleden
Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

5 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

6 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

7 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

10 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

10 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

11 uur geleden