Acht woningen in Leeuwarden onbewoonbaar door brand
LEEUWARDEN (ANP) - Acht woningen in een flatgebouw aan de Dennenstraat in Leeuwarden zijn onbewoonbaar geworden door een brand die maandag in alle vroegte uitbrak. De bewoners worden elders ondergebracht. De bewoners van twaalf andere woningen die moesten worden geëvacueerd, zijn inmiddels naar hun huis teruggekeerd, zegt een woordvoerder van de brandweer.
In totaal moesten bewoners van zo'n twintig woningen worden geëvacueerd. De brand is onder controle, maar de brandweer is nog wel bezig met nablussen. Er viel één gewonde, die naar het ziekenhuis moest, maar inmiddels alweer is ontslagen, aldus de zegsman.
De bestrijding van het vuur, dat rond 02.30 uur uitbrak, werd bemoeilijkt doordat er gas vrijkwam in de woning waar de brand woedde. Nadat netbeheerder Liander het gas had afgesloten, kon de brandweer verder met blussen.
Wegens de vele rook die over de stad trok, is een NL-Alert verzonden. Omwonenden kregen het advies ramen en deuren te sluiten en ventilatie in huis uit te zetten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
11 uur geleden