Acht uithalers aangehouden op Maasvlakte, jongste is 17 jaar
ROTTERDAM (ANP) - Op de Maasvlakte in Rotterdam zijn in de nacht van zondag op maandag zeven personen aangehouden. Dat meldt de politie. De verdachten zijn vermoedelijk zogenoemde ‘uithalers’, die drugs uit containers wilden halen. Het gaat om zes mannen en een jongen van 17. Maandagmiddag werd een achtste verdachte opgepakt, een man van 26 jaar.
Uithalers worden vaak ingezet door criminele organisaties om op het haventerrein over toegangshekken te klimmen en te proberen containers open te breken om er drugs uit te halen.
De mannen werden aangehouden na twee meldingen. De eerste werd gedaan om even na 01.00 uur door beveiligers die mensen op het haventerrein hadden gezien. Die melding leidde tot de aanhouding van twee verdachten, een man van 19 jaar uit Zwijndrecht en een 20-jarige Rotterdammer.
Om 05.50 uur werden nog eens vijf verdachten aangehouden. Het ging om drie inwoners van Almere van 17, 18 en 19 jaar, een 28-jarige Hagenaar en een man van 23 zonder vaste woonplaats. Allemaal zitten ze nog vast, meldt de politie, die nog onderzoekt of alle verdachten samen opereerden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
1 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
3 uur geleden