Acht uithalers aangehouden op Maasvlakte, jongste is 17 jaar
ROTTERDAM (ANP) - Op de Maasvlakte in Rotterdam zijn in de nacht van zondag op maandag zeven personen aangehouden. Dat meldt de politie. De verdachten zijn vermoedelijk zogenoemde ‘uithalers’, die drugs uit containers wilden halen. Het gaat om zes mannen en een jongen van 17. Maandagmiddag werd een achtste verdachte opgepakt, een man van 26 jaar.
Uithalers worden vaak ingezet door criminele organisaties om op het haventerrein over toegangshekken te klimmen en te proberen containers open te breken om er drugs uit te halen.
De mannen werden aangehouden na twee meldingen. De eerste werd gedaan om even na 01.00 uur door beveiligers die mensen op het haventerrein hadden gezien. Die melding leidde tot de aanhouding van twee verdachten, een man van 19 jaar uit Zwijndrecht en een 20-jarige Rotterdammer.
Om 05.50 uur werden nog eens vijf verdachten aangehouden. Het ging om drie inwoners van Almere van 17, 18 en 19 jaar, een 28-jarige Hagenaar en een man van 23 zonder vaste woonplaats. Allemaal zitten ze nog vast, meldt de politie, die nog onderzoekt of alle verdachten samen opereerden.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
6 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
8 uur geleden