Acht supporters PEC Zwolle mogen voorlopig niet naar wedstrijden
ZWOLLE (ANP) - Acht supporters van voetbalclub PEC Zwolle mogen voorlopig niet aanwezig zijn bij de thuis- en uitwedstrijden van de club. Zij hebben zich volgens PEC schuldig gemaakt aan misdragingen na de wedstrijd tegen Sparta afgelopen zaterdag. Een aantal supporters van PEC probeerde toen de confrontatie te zoeken met de aanhang van de Rotterdammers.
De acht moeten voor een onafhankelijke gedragscommissie verschijnen die bepaalt wat voor straf zij krijgen. Dit kan bijvoorbeeld een stadionverbod of een boete zijn. PEC heeft tegen twee personen aangifte gedaan van vernieling. Eventuele schade zal worden verhaald op de relschoppers, meldt de club.
Ook Sparta heeft aangifte gedaan, voor het verwonden van een steward en een toeschouwer. "Als club hebben we onze excuses aangeboden aan Sparta Rotterdam en de desbetreffende supporters", meldt PEC Zwolle. "Zoals vaker aangegeven doen we er als club alles aan om een wedstrijdbezoek voor onze supporters zo gastvrij, veilig en toegankelijk mogelijk te maken. Dat blijft altijd het uitgangspunt. Helaas heeft een groep zich afgelopen zaterdag na afloop misdragen, met alle negatieve gevolgen van dien", aldus de club.
PEC meldt dat het onderzoek nog loopt en dat niet uitgesloten is dat meer personen voor de gedragscommissie moeten verschijnen. De club bekijkt daarnaast welke maatregelen moeten worden genomen om dit soort ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.
8 minuten geledenOLDEBROEK (ANP) - Tom de Nooijer stopt als presentator van het programma Ongehoord Nieuws van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De lokale partij Christelijk Verbond Oldebroek van De Nooijer werd afgelopen woensdag de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Oldebroek. Een op de drie stemmen in de Gelderse gemeente ging naar CVO.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een man uit het "justitiële circuit" heeft de benen genomen toen hij een afspraak had in het Diakonessenhuis in Utrecht-Oost. Volgens het ziekenhuis is de man met zijn twee begeleiders op de vuist gegaan en heeft hij geprobeerd een wapen van een van hen af te pakken.
12 minuten geledenWEST-TERSCHELLING (ANP) - Pauline Krikke, oud-burgemeester van Den Haag en Arnhem, gaat als verkenner aan de slag op Terschelling. Ze moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd op het Friese Waddeneiland na de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."
2 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.
3 uur geleden