Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht supporters PEC Zwolle mogen voorlopig niet naar wedstrijden

Acht supporters PEC Zwolle mogen voorlopig niet naar wedstrijden

ZWOLLE (ANP) - Acht supporters van voetbalclub PEC Zwolle mogen voorlopig niet aanwezig zijn bij de thuis- en uitwedstrijden van de club. Zij hebben zich volgens PEC schuldig gemaakt aan misdragingen na de wedstrijd tegen Sparta afgelopen zaterdag. Een aantal supporters van PEC probeerde toen de confrontatie te zoeken met de aanhang van de Rotterdammers.

De acht moeten voor een onafhankelijke gedragscommissie verschijnen die bepaalt wat voor straf zij krijgen. Dit kan bijvoorbeeld een stadionverbod of een boete zijn. PEC heeft tegen twee personen aangifte gedaan van vernieling. Eventuele schade zal worden verhaald op de relschoppers, meldt de club.

Ook Sparta heeft aangifte gedaan, voor het verwonden van een steward en een toeschouwer. "Als club hebben we onze excuses aangeboden aan Sparta Rotterdam en de desbetreffende supporters", meldt PEC Zwolle. "Zoals vaker aangegeven doen we er als club alles aan om een wedstrijdbezoek voor onze supporters zo gastvrij, veilig en toegankelijk mogelijk te maken. Dat blijft altijd het uitgangspunt. Helaas heeft een groep zich afgelopen zaterdag na afloop misdragen, met alle negatieve gevolgen van dien", aldus de club.

PEC meldt dat het onderzoek nog loopt en dat niet uitgesloten is dat meer personen voor de gedragscommissie moeten verschijnen. De club bekijkt daarnaast welke maatregelen moeten worden genomen om dit soort ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

22 minuten geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

40 minuten geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

1 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

1 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

3 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden