Acht supporters PEC Zwolle mogen voorlopig niet naar wedstrijden
ZWOLLE (ANP) - Acht supporters van voetbalclub PEC Zwolle mogen voorlopig niet aanwezig zijn bij de thuis- en uitwedstrijden van de club. Zij hebben zich volgens PEC schuldig gemaakt aan misdragingen na de wedstrijd tegen Sparta afgelopen zaterdag. Een aantal supporters van PEC probeerde toen de confrontatie te zoeken met de aanhang van de Rotterdammers.
De acht moeten voor een onafhankelijke gedragscommissie verschijnen die bepaalt wat voor straf zij krijgen. Dit kan bijvoorbeeld een stadionverbod of een boete zijn. PEC heeft tegen twee personen aangifte gedaan van vernieling. Eventuele schade zal worden verhaald op de relschoppers, meldt de club.
Ook Sparta heeft aangifte gedaan, voor het verwonden van een steward en een toeschouwer. "Als club hebben we onze excuses aangeboden aan Sparta Rotterdam en de desbetreffende supporters", meldt PEC Zwolle. "Zoals vaker aangegeven doen we er als club alles aan om een wedstrijdbezoek voor onze supporters zo gastvrij, veilig en toegankelijk mogelijk te maken. Dat blijft altijd het uitgangspunt. Helaas heeft een groep zich afgelopen zaterdag na afloop misdragen, met alle negatieve gevolgen van dien", aldus de club.
PEC meldt dat het onderzoek nog loopt en dat niet uitgesloten is dat meer personen voor de gedragscommissie moeten verschijnen. De club bekijkt daarnaast welke maatregelen moeten worden genomen om dit soort ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
8 uur geleden