Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht supporters PEC Zwolle mogen voorlopig niet naar wedstrijden

Acht supporters PEC Zwolle mogen voorlopig niet naar wedstrijden

ZWOLLE (ANP) - Acht supporters van voetbalclub PEC Zwolle mogen voorlopig niet aanwezig zijn bij de thuis- en uitwedstrijden van de club. Zij hebben zich volgens PEC schuldig gemaakt aan misdragingen na de wedstrijd tegen Sparta afgelopen zaterdag. Een aantal supporters van PEC probeerde toen de confrontatie te zoeken met de aanhang van de Rotterdammers.

De acht moeten voor een onafhankelijke gedragscommissie verschijnen die bepaalt wat voor straf zij krijgen. Dit kan bijvoorbeeld een stadionverbod of een boete zijn. PEC heeft tegen twee personen aangifte gedaan van vernieling. Eventuele schade zal worden verhaald op de relschoppers, meldt de club.

Ook Sparta heeft aangifte gedaan, voor het verwonden van een steward en een toeschouwer. "Als club hebben we onze excuses aangeboden aan Sparta Rotterdam en de desbetreffende supporters", meldt PEC Zwolle. "Zoals vaker aangegeven doen we er als club alles aan om een wedstrijdbezoek voor onze supporters zo gastvrij, veilig en toegankelijk mogelijk te maken. Dat blijft altijd het uitgangspunt. Helaas heeft een groep zich afgelopen zaterdag na afloop misdragen, met alle negatieve gevolgen van dien", aldus de club.

PEC meldt dat het onderzoek nog loopt en dat niet uitgesloten is dat meer personen voor de gedragscommissie moeten verschijnen. De club bekijkt daarnaast welke maatregelen moeten worden genomen om dit soort ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

4 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

5 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

5 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

6 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

8 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

8 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

9 uur geleden