Acht politieagenten gewond geraakt bij rellen ADO-Excelsior
DEN HAAG (ANP) - Er zijn in totaal acht agenten gewond geraakt bij de rellen rond de wedstrijd van ADO Den Haag tegen Excelsior, meldt de politie woensdag. Eerder was al bekendgemaakt dat vier agenten verwondingen hadden opgelopen. Enkele gewonde agenten moesten naar het ziekenhuis. Over de aard van hun verwondingen is niets bekendgemaakt.
Van de acht verdachten die zondag werden aangehouden, worden er donderdag vier voorgeleid aan de rechter-commissaris. Het gaat om twee Hagenaars, een man uit Rijswijk en een man uit Leidschendam. Eén verdachte werd zondag al heengezonden vanwege verwondingen, de overige drie verdachten zijn ook vrij. Over hun zaak zal later worden beslist.
Na de wedstrijd in de play-offs voor promotie ging het zondag mis in Den Haag. ADO had de wedstrijd verloren na strafschoppen en liep zo promotie mis. Veel ADO-fans bestormden het veld en gooiden met vuurwerk naar Excelsior-fans die nog op de tribune zaten. Buiten het stadion werden politieagenten met stenen bekogeld. Eén agent kreeg een klap met een ijzeren staaf.
De politie is op zoek naar meer verdachten en sluit verdere aanhoudingen niet uit. Mensen met foto's en filmpjes van de rellen worden opgeroepen deze naar de politie te sturen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
12 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
17 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
17 uur geleden