Acht mensen vervolgd voor roof van opbrengst festival
GRIJPSKERKE (ANP) - Na de roof in mei vorig jaar van de dagopbrengst van muziekfestival Hrieps in het Zeeuwse Grijpskerke zijn vijftien verdachten aangehouden. Daarvan worden er acht vervolgd, meldt het Openbaar Ministerie (OM).
In de nacht na het festival werd een vrijwilligster thuis beroofd door drie gemaskerde mannen. Zij gingen ervandoor met de dagopbrengst. Het ging om een "groot geldbedrag", hoeveel precies wordt niet genoemd.
Zes mensen worden ervan verdacht een rol te hebben gehad in de overval. Een aantal van hen wordt ook verdacht van witwassen. De andere twee zouden de daders na de overval hebben geholpen. Wanneer de rechtszaak begint, is nog onbekend. Het onderzoek bevindt zich volgens het OM in de afrondende fase.
Vervolging
De officier van justitie heeft tegen twee verdachten de vervolging gestopt, deze zaken zijn eerder dit jaar geseponeerd. Deze week is de vervolging van nog eens vier vrouwen en een man gestaakt vanwege onvoldoende bewijs.
Hrieps is een muziekfestival waar ieder jaar rond de vijftig acts, van tributebands tot dj’s, optreden. Het festival trekt zo’n 5000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
12 uur geleden