Acht mensen vervolgd voor roof van opbrengst festival
GRIJPSKERKE (ANP) - Na de roof in mei vorig jaar van de dagopbrengst van muziekfestival Hrieps in het Zeeuwse Grijpskerke zijn vijftien verdachten aangehouden. Daarvan worden er acht vervolgd, meldt het Openbaar Ministerie (OM).
In de nacht na het festival werd een vrijwilligster thuis beroofd door drie gemaskerde mannen. Zij gingen ervandoor met de dagopbrengst. Het ging om een "groot geldbedrag", hoeveel precies wordt niet genoemd.
Zes mensen worden ervan verdacht een rol te hebben gehad in de overval. Een aantal van hen wordt ook verdacht van witwassen. De andere twee zouden de daders na de overval hebben geholpen. Wanneer de rechtszaak begint, is nog onbekend. Het onderzoek bevindt zich volgens het OM in de afrondende fase.
Vervolging
De officier van justitie heeft tegen twee verdachten de vervolging gestopt, deze zaken zijn eerder dit jaar geseponeerd. Deze week is de vervolging van nog eens vier vrouwen en een man gestaakt vanwege onvoldoende bewijs.
Hrieps is een muziekfestival waar ieder jaar rond de vijftig acts, van tributebands tot dj’s, optreden. Het festival trekt zo’n 5000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
2 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
3 uur geleden