Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht mensen vervolgd voor roof van opbrengst festival

Acht mensen vervolgd voor roof van opbrengst festival

GRIJPSKERKE (ANP) - Na de roof in mei vorig jaar van de dagopbrengst van muziekfestival Hrieps in het Zeeuwse Grijpskerke zijn vijftien verdachten aangehouden. Daarvan worden er acht vervolgd, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

In de nacht na het festival werd een vrijwilligster thuis beroofd door drie gemaskerde mannen. Zij gingen ervandoor met de dagopbrengst. Het ging om een "groot geldbedrag", hoeveel precies wordt niet genoemd.

Zes mensen worden ervan verdacht een rol te hebben gehad in de overval. Een aantal van hen wordt ook verdacht van witwassen. De andere twee zouden de daders na de overval hebben geholpen. Wanneer de rechtszaak begint, is nog onbekend. Het onderzoek bevindt zich volgens het OM in de afrondende fase.

Vervolging

De officier van justitie heeft tegen twee verdachten de vervolging gestopt, deze zaken zijn eerder dit jaar geseponeerd. Deze week is de vervolging van nog eens vier vrouwen en een man gestaakt vanwege onvoldoende bewijs.

Hrieps is een muziekfestival waar ieder jaar rond de vijftig acts, van tributebands tot dj’s, optreden. Het festival trekt zo’n 5000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

2 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

2 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

4 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

5 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

8 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

9 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

16 uur geleden