Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht mensen onwel door giftige stof op industrieterrein Moerdijk

Acht mensen onwel door giftige stof op industrieterrein Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Acht mensen zijn woensdag onwel geworden door het vrijkomen van een giftige stof op industrieterrein Moerdijk in Noord-Brabant. Ze zijn allemaal naar een ziekenhuis gebracht. Een van hen is ernstig gewond. De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant meldde eerder dat vijf mensen onwel raakten, maar paste dat later aan.

De giftige stof kwam vrij bij werkzaamheden aan een opslagtank van het bedrijf GCA. Ook medewerkers van het aangrenzende bedrijf Stolthaven hebben last gehad van het lek. De veiligheidsregio weet niet wat er precies is misgegaan.

Het gaat om de stof fosfortrichloride. Dat is een kleurloze, rokende vloeistof die wordt gebruikt bij het maken van onder meer pesticiden. Fosfortrichloride kan ogen, huid en luchtwegen aantasten, en wie het inademt kan last krijgen van longoedeem. In het ergste geval zouden mensen aan blootstelling kunnen overlijden. Of de stof in de tank hoorde te zitten, weet de veiligheidsregio niet. De situatie is inmiddels gestabiliseerd.

Haven- en industriegebied Moerdijk ligt aan het Hollands Diep, aan de grens met Zuid-Holland. Op het terrein zijn veel chemische bedrijven gevestigd. In juni 2014 was er een grote explosie bij Shell in Moerdijk. De knal was tot in Utrecht en Den Haag te voelen. De ontploffing gebeurde door een onverwachte chemische reactie tussen stoffen in een reactor. Twee mensen raakten daardoor gewond. Shell werd veroordeeld tot een boete van 2,5 miljoen euro. Het bedrijf deed volgens de rechters te weinig om zulke zware ongevallen te voorkomen.

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

6 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

6 uur geleden
Amsterdams corps schorst leden na seksistisch gedicht

AMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.

7 uur geleden
Veel politie bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.

7 uur geleden
Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

12 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

13 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

15 uur geleden