
Acht mensen in Hoorn opgepakt voor opruiing
RACISMEHOORN (ANP) - Het aantal mensen dat in Hoorn is aangehouden wegens ongeregeldheden rondom een demonstratie, is opgelopen naar acht. Zij zitten vast wegens opruiing en openlijke geweldpleging en verblijven op het politiebureau in de stad.
In Hoorn liep vrijdag een demonstratie tegen het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen uit de hand. Het ging mis toen tegenstanders van het standbeeld zich naar het centrum begaven, terwijl zij hun betoging moesten houden buiten het centrum. Er waren schermutselingen en uiteindelijk koos de politie ervoor het standbeeld te omsingelen door zo'n 16 ME'ers. Het beeld staat op de Roode Steen in het centrum van de stad.
Later moest de politie mensen sommeren het centrum van de stad te verlaten. Hiertoe werd een noodverordening afgegeven door de gemeente.
Bij het schoonvegen van het centrum werden nog drie mensen aangehouden. Zij hadden hockeysticks in hun handen en deden volgens de politie vervelend. Zij worden later vannacht wel weer vrijgelaten. Ook is nog iemand aangehouden voor wildplassen.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Van alle zeven verdachten die zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de ontvoering van een vrouw uit Hoofddorp, wordt gedacht dat zij "een faciliterende rol" hadden. Dat laat een politiewoordvoerder weten. Alle zeven zijn inmiddels weer uit de cel, maar nog wel verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Duitsland kopen samen 222 Boxer Schakals. Het contract is vrijdag getekend, laat het ministerie van Defensie weten. De pantserwielvoertuigen moeten de vuurkracht van 13 Lichte Brigade in Oirschot versterken. In eerste instantie koopt Nederland 72 Boxers waarvan de oplevering over drie jaar is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil in principe in januari 2026 een hogere stikstofgrens invoeren, als deze maatregel ook juridisch haalbaar blijkt te zijn. Dat zegt premier Dick Schoof na de ministerraad. Die duurde veel langer dan normaal vanwege gesteggel tussen VVD- en BBB-ministers over de invoering van deze zogenoemde rekenkundige ondergrens. In december moet blijken of de invoering definitief door kan gaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tot dusver zijn er elf aangiften gedaan tegen de Amsterdamse sportschool Saints & Stars, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Het Parool. Tegen het bedrijf loopt al een strafrechtelijk onderzoek naar mogelijke mensenhandel en valsheid in geschrifte.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De druk op de politie door gewelddadige demonstraties neemt toe en agenten en ME'ers krijgen steeds meer te maken met "ongekend agressief en gepolariseerd" gedrag. Dat stelt voorzitter Nine Kooiman van de grootste politievakbond, de NPB. "We komen 850 miljoen euro tekort bij de politie, dit is langzamerhand onverantwoord."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vijf verdachten van de gewelddadige betoging in Houten dinsdagavond zijn donderdagavond weer vrijgelaten. Ze hebben een dagvaarding meegekregen en moeten in januari voor de politierechter verschijnen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging en een wordt verdacht van een poging tot zware mishandeling.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experian, een bureau dat voor bedrijven beoordeelde of mogelijke klanten kredietwaardig zijn, heeft een boete van 2,7 miljoen euro gekregen voor het overtreden van de privacyregels. Het bedrijf verzamelde te veel gegevens en bracht de mensen over wie het ging hier niet van op de hoogte, oordeelt de Autoriteit Persoonsgegevens.
10 uur geleden