Acht mensen gearresteerd wegens diefstal werk Banksy in Kiev
KIEV (ANP/AFP) - Acht mensen zijn gearresteerd wegens hun poging een muurschildering van Banksy in een voorstad van Kiev te stelen. De Oekraïense autoriteiten lieten weten dat het kunstwerk van de Britse graffitiartiest nog in goede staat verkeert. De verdachten zijn tussen de 27 en 60 jaar. Ze komen uit de hoofdstad en uit Tsjerkasi.
De dieven hakten vrijdag de afbeelding van een vrouw in badjas met gasmasker op en een brandblusser in de handen uit de muur van een beschadigd pand in Hostomel. De groep werd op heterdaad betrapt. Een van de leden verklaarde de schildering op de pleisterlaag naast een open raam met brandsporen te hebben willen verkopen om de nationale strijdkrachten financieel te steunen. Of dat echt hun bedoeling was, kon de politie nog niet zeggen.
Banksy, wiens identiteit nog altijd niet bekend is, bevestigde half november dat hij op verschillende plekken in Oekraïne muurschilderingen heeft gemaakt. Het gaat om zeven werken in onder meer Kiev, Irpin en Borodianka. Die worden nu bewaakt. "Deze afbeeldingen zijn symbolen van onze strijd tegen de vijand. We zullen er alles aan doen deze straatkunst te conserveren als symbool van onze overwinning", reageerde de gouverneur van Kiev, Oleksi Koeleba.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
2 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
6 uur geleden