Acht jaar dopingschorsing Keniaanse atlete Chepchirchir
MONACO (ANP) - De Keniaanse atlete Sarah Chepchirchir heeft een schorsing van acht jaar gekregen van de dopingautoriteit in de atletiek. De Athletics Integrity Unit (AIU) meldt dat zij de atlete voor de tweede keer heeft betrapt op doping.
De 39-jarige atlete, die in 2017 haar grootste succes boekte met winst in de marathon van Tokio, kreeg in 2019 al een schorsing van vier jaar opgelegd om afwijkingen in haar bloedpaspoort. Een nieuw vergrijp volgde al snel na afloop van die eerste schorsing. Chepchirchir werd na een marathon in Thailand vorig jaar november positief getest op testosteron.
Chepchirchir had de mogelijkheid om de schorsing met een jaar te verkorten als ze haar dopinggebruik zou toegeven, maar dat heeft ze niet binnen de daarvoor gestelde termijn gedaan, aldus de AIU.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden