Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht jaar cel voor Taghi-contact Dennis G. voor cocaïnesmokkel

Acht jaar cel voor Taghi-contact Dennis G. voor cocaïnesmokkel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft maandag de 49-jarige Dennis G. veroordeeld tot acht jaar cel en een geldboete van 700.000 euro voor het smokkelen van grote partijen cocaïne vanuit de Dominicaanse Republiek. G. is een contact van Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.

G. werd vorig jaar opgepakt in de Dominicaanse Republiek en in april uitgeleverd aan Nederland. Hij heeft zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan de smokkel van grote partijen cocaïne naar onder meer Nederland en België. Het OM omschreef G. als "een sleutelfiguur in de machtsstructuur van Taghi". Ook zou hij hebben gehandeld met de voortvluchtige Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos.

Het vonnis volgt op zogeheten procesafspraken die het Openbaar Ministerie met G. en zijn advocaat heeft gemaakt. Daarbij is afgesproken hoeveel jaar het OM zou eisen, dat de verdediging geen onderzoekswensen zou indienen en de bewijsvoering niet zou aanvechten en dat de verdachte niet in hoger beroep zou gaan. Door dergelijke procesafspraken kan een zaak veel sneller worden afgedaan.

Nooit meer

De door de rechtbank opgelegde straf is conform de eis van het OM. Zonder procesafspraken zou justitie een celstraf van twaalf jaar tegen G. hebben geëist.

Tijdens de behandeling van zijn zaak zei G. dat hij niet wil terugkeren in de drugshandel. "Ik wil dit nooit meer meemaken", zei hij toen. "De winst in de drugshandel is dit echt niet waard." Daarmee doelde hij op het zware detentieregime waarin hij zit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.

Taghi is begin dit jaar veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij meerdere liquidaties. De achtergrond daarvan is de internationale drugshandel.

Meer uit Binnenland

Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

47 minuten geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. Volgens hem is alarmnummer 112 nog wel bereikbaar. Ook kunnen de meldkamers nog hulpdiensten op pad sturen, maar dat kan momenteel niet op de normale manier, zegt hij. "Daar zit de storing en dat vraagt enige afstemming."

1 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

3 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

7 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

10 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

13 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

18 uur geleden