Acht jaar cel voor doodrijden gezin in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De 30-jarige Suraj A. uit Den Haag is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor het veroorzaken van het dodelijke ongeluk dat op tweede kerstdag 2022 in Rotterdam een gezin het leven kostte.
De rechtbank in Rotterdam besliste dinsdag dat drievoudige doodslag bewezen is. A. reed onder invloed van alcohol en overtrad de verkeersregels. Daarmee heeft hij bewust het risico genomen om anderen en zichzelf om het leven te brengen, aldus de rechter.
De aanrijding gebeurde rond 05.54 uur op het Groene Kruisplein in Rotterdam-Zuid. Suraj A. reed daar met een te hoge snelheid, van tussen de 134 en 170 kilometer per uur, door rood licht. Hij kwam van de afrit van de snelweg A15 die uitkomt op het verkeerskruispunt, waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt.
Over de kop geslagen
Bij het ongeval kwam een gezin uit Spijkenisse om het leven: een 36-jarige man, een 35-jarige vrouw en een 7-jarig meisje. Hun auto sloeg door de aanrijding over de kop, waarna ze uit het voertuig werden geslingerd.
Het Openbaar Ministerie had twaalf jaar cel geƫist. De rechter noemde deze strafeis "gericht op vergelding" en stelde dat verkeersongevallen van een andere orde zijn dan doodslag door geweld. Ook in de eis dat A. na zijn gevangenisstraf tien jaar geen voertuig mag besturen, ging de rechter niet mee. Hij hield het bij een celstraf van acht jaar.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
6 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
16 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
22 uur geleden