
Acht jaar cel voor doodrijden gezin in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De 30-jarige Suraj A. uit Den Haag is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor het veroorzaken van het dodelijke ongeluk dat op tweede kerstdag 2022 in Rotterdam een gezin het leven kostte.
De rechtbank in Rotterdam besliste dinsdag dat drievoudige doodslag bewezen is. A. reed onder invloed van alcohol en overtrad de verkeersregels. Daarmee heeft hij bewust het risico genomen om anderen en zichzelf om het leven te brengen, aldus de rechter.
De aanrijding gebeurde rond 05.54 uur op het Groene Kruisplein in Rotterdam-Zuid. Suraj A. reed daar met een te hoge snelheid, van tussen de 134 en 170 kilometer per uur, door rood licht. Hij kwam van de afrit van de snelweg A15 die uitkomt op het verkeerskruispunt, waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt.
Over de kop geslagen
Bij het ongeval kwam een gezin uit Spijkenisse om het leven: een 36-jarige man, een 35-jarige vrouw en een 7-jarig meisje. Hun auto sloeg door de aanrijding over de kop, waarna ze uit het voertuig werden geslingerd.
Het Openbaar Ministerie had twaalf jaar cel geëist. De rechter noemde deze strafeis "gericht op vergelding" en stelde dat verkeersongevallen van een andere orde zijn dan doodslag door geweld. Ook in de eis dat A. na zijn gevangenisstraf tien jaar geen voertuig mag besturen, ging de rechter niet mee. Hij hield het bij een celstraf van acht jaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk voelt zich erkend door de rechter dat zij ook het "acute belang" inziet om de "abrupte" miljoenenbezuiniging van asielminister Marjolein Faber voorlopig uit te stellen. De organisatie kaartte in de rechtbank aan dat het zonder de 21 miljoen euro vluchtelingen niet juridisch kan bijstaan en moet reorganiseren. Door de uitspraak van de rechter dat de subsidie tot eind april ongewijzigd moet blijven, kan "de onafhankelijke begeleiding van vluchtelingen in ieder geval de komende maanden doorgaan", reageert bestuursvoorzitter Frank Candel.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Zilveren Camera voor beste journalistieke foto van het jaar gaat naar Remko de Waal. De ANP-fotograaf won de prijs voor zijn foto van atlete Sifan Hassan waarop zij de laatste kilometers van de Olympische marathon voor vrouwen aflegt in Parijs. De Waal kreeg de prijs vrijdagmiddag uit handen van minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof wil dat Europa en Oekraïne aan tafel zitten bij mogelijke vredesonderhandelingen met Rusland. Hij zei tijdens zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad dat het nodig is om Oekraïne en Europa bij de onderhandelingen te hebben, zodat er geen slechte deal komt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bezuiniging van 21 miljoen euro die asielminister Marjolein Faber wilde doorvoeren voor VluchtelingenWerk, moet zij van de rechter voorlopig terugdraaien. De minister heeft de organisatie "geen redelijke termijn geboden om maatregelen te treffen om de subsidiewijziging op te vangen". Bovendien voldoet het subsidiebesluit "niet aan de wettelijke vereisten", zo oordeelt de rechter een dag nadat het kort geding had gediend in de rechtbank in Amsterdam. Daarom moet de minister VluchtelingenWerk tot eind april blijven subsidiëren zoals dat tot 2025 werd gedaan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) werkt aan een minimumleeftijd van 21 jaar voor de meest risicovolle kansspelen, meldt hij in een Kamerbrief. Dat is onderdeel van een groter pakket maatregelen dat de NSC-bewindsman aankondigt na verzoeken uit de Tweede Kamer om strengere regels en verschillende onderzoeken over problemen in de goksector. Hij gaat de mogelijke gevolgen van zijn plan nog onderzoeken en belooft op zijn vroegst volgend jaar met een eerste versie van zijn wetsvoorstel te komen.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - De druk op de opvanglocatie voor asielzoekers in Ter Apel is iets verminderd. Dat komt volgens een COA-woordvoerster doordat donderdag en eerder in de week veel asielzoekers uitgestroomd zijn naar andere locaties in het land. Hierdoor sliepen afgelopen nacht 1901 mensen bij het Groningse aanmeldcentrum.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van gemeenten gaan binnenkort mogelijk acties voeren, waarschuwen FNV en CNV. De vakbonden zeggen dat de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de lokale ambtenaren zijn afgebroken. "We gaan met onze achterban in overleg en komen zo snel mogelijk terug met een actieplan. Wie niet horen wil, moet maar voelen", stelt CNV.
14 uur geleden