Acht jaar cel voor doodrijden gezin in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De 30-jarige Suraj A. uit Den Haag is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor het veroorzaken van het dodelijke ongeluk dat op tweede kerstdag 2022 in Rotterdam een gezin het leven kostte.
De rechtbank in Rotterdam besliste dinsdag dat drievoudige doodslag bewezen is. A. reed onder invloed van alcohol en overtrad de verkeersregels. Daarmee heeft hij bewust het risico genomen om anderen en zichzelf om het leven te brengen, aldus de rechter.
De aanrijding gebeurde rond 05.54 uur op het Groene Kruisplein in Rotterdam-Zuid. Suraj A. reed daar met een te hoge snelheid, van tussen de 134 en 170 kilometer per uur, door rood licht. Hij kwam van de afrit van de snelweg A15 die uitkomt op het verkeerskruispunt, waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt.
Over de kop geslagen
Bij het ongeval kwam een gezin uit Spijkenisse om het leven: een 36-jarige man, een 35-jarige vrouw en een 7-jarig meisje. Hun auto sloeg door de aanrijding over de kop, waarna ze uit het voertuig werden geslingerd.
Het Openbaar Ministerie had twaalf jaar cel geëist. De rechter noemde deze strafeis "gericht op vergelding" en stelde dat verkeersongevallen van een andere orde zijn dan doodslag door geweld. Ook in de eis dat A. na zijn gevangenisstraf tien jaar geen voertuig mag besturen, ging de rechter niet mee. Hij hield het bij een celstraf van acht jaar.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
12 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
15 uur geleden