Acht jaar cel en tbs voor fatale aanval met machete Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 20-jarige Tashyke L. uit Spijkenisse veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van de 22-jarige Richairo Mariën uit Helmond. L. viel het slachtoffer op 29 maart vorig jaar aan met een machete, op de Korte Lijnbaan in het centrum van Rotterdam.
Het slachtoffer werd bij de aanval vijftien keer gestoken, gesneden en geslagen. Hij overleed dezelfde avond aan zijn verwondingen. L. werd kort na het incident in de buurt aangehouden. Hij en het slachtoffer waren bevriend en zouden ruzie hebben gehad over geleende kleding die L. niet teruggaf aan het slachtoffer.
Bij L. zijn verschillende stoornissen vastgesteld. Zo heeft hij onder meer problemen met het beheersen van impulsen en agressie. Op het moment van de steekpartij liep L. in een proeftijd van een eerdere veroordeling voor een geweldsmisdrijf.
Midden op straat
"Een zeer schokkend feit", noemde de rechtbank de aanval op de Korte Lijnbaan. "U heeft op klaarlichte dag Richairo meermalen met een machete gestoken. Hij was nog maar 22 jaar, stond midden in het leven en droomde van een toekomst, samen met zijn vriendin. Die toekomst heeft u van hem afgepakt."
De steekpartij was midden op straat. "Veel kinderen hebben alles zien gebeuren. Zij zijn ontzettend geschrokken", aldus de rechtbank. Dat geldt volgens de rechters ook voor het personeel van de naburige McDonald's, waar Richairo naartoe vluchtte. De rechtbank gelooft niet dat L. zichzelf verdedigde. "Op de beelden is dat niet te zien. U viel hem juist aan."
De opgelegde straf is gelijk aan de strafeis van het Openbaar Ministerie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
8 uur geleden