Acht jaar cel en 200.000 euro boete voor vermeend contact Taghi
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft de 47-jarige Boris P. veroordeeld tot acht jaar cel en een boete van 200.000 euro voor betrokkenheid bij de invoer van grote partijen cocaïne. P., een vermeend contact van Ridouan Taghi, had met het Openbaar Ministerie afspraken gemaakt over de straf. De rechtbank gaat akkoord met de procesafspraken. Onderdeel van deze procesafspraken is dat er geen hoger beroep komt.
De rechtbank concludeert "dat de verdachte hoog in de drugsorganisatie zat en een organiserende en coördinerende rol had bij de invoer van de partijen cocaïne". Ook was hij volgens de rechtbank eigenaar van een gedeelte van de getransporteerde cocaïne.
Het OM en de verdediging kunnen samen tot procesafspraken komen om bijvoorbeeld de looptijd van een strafzaak flink te verkorten. Het is geen schuldbekentenis. P. vertelde de rechtbank eerder dat hij tot deze beslissing is gekomen omdat het rust geeft voor hem en zijn gezin.
Servië
Justitie heeft P. eerder een van de "cocaïnebaronnen" van Taghi genoemd. Hij zou met onder anderen een zoon en een neef van Taghi en de nog altijd voortvluchtige Jos Leijdekkers in de grootschalige internationale drugshandel zitten. Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, hij is door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. De zaak loopt momenteel in hoger beroep. Leijdekkers, ook wel bekend als Bolle Jos, is vorige maand veroordeeld tot 24 jaar cel.
De politie kwam P. op het spoor door onderschepte cryptoberichten op telefoons van SkyECC. Die berichten gingen over verschillende drugstransporten naar Nederland en België. P. woonde na zijn vertrek uit Nederland in Montenegro. Toen hij in mei 2022 een uitstapje maakte naar Servië werd hij daar op verzoek van het OM opgepakt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
4 uur geleden