 
                    Acht inzittenden komen om bij vliegtuigcrash nabij Milaan
MILAAN (ANP/RTR/AFP) - In Italië is een klein privévliegtuig zondag neergestort op een leegstaand gebouw vlak buiten Milaan, melden lokale autoriteiten. Daarbij kwamen alle acht inzittenden om het leven. Enkele in de straat geparkeerde auto's vlogen in brand, maar er zijn geen andere slachtoffers gemeld.
Volgens Italiaanse media werd het vliegtuig bestuurd door de Roemeense zakenman Dan Petrescu (68). Onder de slachtoffers was ook zijn vrouw (65) en een zoon (30). De andere slachtoffers moeten nog geïdentificeerd worden, maar er zou een jong kind bij zijn.
Met een geschat vermogen van 3 miljard euro was Petrescu, die ook de Duitse nationaliteit heeft, een van de rijkste mensen van Roemenië. Hij stond aan het hoofd van een groot bouwconcern en was eigenaar van grote supermarkten en winkelcentra.
Het vliegtuig was vanuit Milaan op weg naar het eiland Sardinië. De oorzaak van het neerstorten van het vliegtuig is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten annuleerden de geplande top tussen president Donald Trump en Vladimir Poetin nadat Rusland een memo had gestuurd aan Washington waarin werd vastgehouden aan harde eisen voor de beëindiging van de oorlog met Oekraïne. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen.
40 minuten geledenHANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar dertien. Elf mensen worden nog vermist.
49 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen "krachtig hun belangen verdedigen", zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth tegen zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun tijdens een bijeenkomst in Kuala Lumpur. Hegseth benadrukte daarbij het belang van het handhaven van een machtsevenwicht in de regio.
54 minuten geledenKINGSTON (ANP/RTR) - Zeker 19 mensen zijn omgekomen als gevolg van orkaan Melissa in Jamaica. Hiermee komt het totale bevestigde aantal doden door de storm op 44.
59 minuten geledenKINGSTON (ANP/BLOOMBERG) - Nieuwe satellietbeelden, die geanalyseerd zijn door persbureau Bloomberg, tonen dat minstens 40 procent van de gebouwen en wegen in de zwaarst getroffen gebieden op Jamaica ernstig beschadigd zijn door orkaan Melissa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles is het formele proces gestart om de titels en onderscheidingen van prins Andrew in te trekken. Dat maakt Buckingham Palace donderdag bekend in een verklaring. Ook moet de broer van Charles zijn huis in Windsor uit.
10 uur geledenDAR ES SALAAM (ANP/RTR) - In Tanzania hebben meer protesten plaatsgevonden na de verkiezingen van woensdag. De politie heeft donderdag opnieuw geschoten en traangas ingezet tegen de demonstranten, die boos zijn omdat de belangrijkste tegenstanders van president Samia Suluhu Hassan werden uitgesloten van deelname.
10 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            