Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht clubs schikken met UEFA na overtreden financiële regels

Acht clubs schikken met UEFA na overtreden financiële regels

NYON (ANP) - Acht Europese clubs hebben met voetbalbond UEFA een schikking getroffen omdat ze zich niet aan de financiële regels zouden hebben gehouden. Het gaat om de Franse clubs Paris Saint-Germain en Olympique Marseille, de Italiaanse verenigingen AC Milan, Internazionale, Juventus en AS Roma en het Turkse Besiktas.

De UEFA keek ook naar Feyenoord, maar concludeerde dat die club zich net als onder meer Chelsea, Borussia Dortmund, Barcelona en Manchester City met dank aan coronamaatregelen wel aan de financiële regels heeft gehouden. De financiële commissie van de UEFA deelde vrijdag conclusies over het seizoen 2021/2022, maar heeft ook naar de vier boekjaren daarvoor gekeken. Uiteindelijk bleken acht clubs niet te hebben voldaan aan de financiële regels die zeggen dat clubs structureel niet meer mogen uitgeven dan ze binnenkrijgen, het zogenoemde break-even-principe.

Paris Saint-Germain moet 10 miljoen euro betalen. Dat bedrag kan oplopen tot 65 miljoen euro als ze de komende drie jaar hun beloften niet nakomen. Ook met AS Roma (5 miljoen euro), Internazionale (4 miljoen euro), Juventus (3,5 miljoen euro), AC Milan (2 miljoen euro), Besiktas (0,6 miljoen euro), Olympique Marseille (0,3 miljoen euro) en AS Monaco (0,3 miljoen euro) is een schikking getroffen. Die bedragen kunnen net als in het geval bij PSG nog flink oplopen.

Meer uit Voetbal

Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

2 minuten geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

1 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

5 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

11 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

11 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

11 uur geleden