Acht clubs schikken met UEFA na overtreden financiële regels
NYON (ANP) - Acht Europese clubs hebben met voetbalbond UEFA een schikking getroffen omdat ze zich niet aan de financiële regels zouden hebben gehouden. Het gaat om de Franse clubs Paris Saint-Germain en Olympique Marseille, de Italiaanse verenigingen AC Milan, Internazionale, Juventus en AS Roma en het Turkse Besiktas.
De UEFA keek ook naar Feyenoord, maar concludeerde dat die club zich net als onder meer Chelsea, Borussia Dortmund, Barcelona en Manchester City met dank aan coronamaatregelen wel aan de financiële regels heeft gehouden. De financiële commissie van de UEFA deelde vrijdag conclusies over het seizoen 2021/2022, maar heeft ook naar de vier boekjaren daarvoor gekeken. Uiteindelijk bleken acht clubs niet te hebben voldaan aan de financiële regels die zeggen dat clubs structureel niet meer mogen uitgeven dan ze binnenkrijgen, het zogenoemde break-even-principe.
Paris Saint-Germain moet 10 miljoen euro betalen. Dat bedrag kan oplopen tot 65 miljoen euro als ze de komende drie jaar hun beloften niet nakomen. Ook met AS Roma (5 miljoen euro), Internazionale (4 miljoen euro), Juventus (3,5 miljoen euro), AC Milan (2 miljoen euro), Besiktas (0,6 miljoen euro), Olympique Marseille (0,3 miljoen euro) en AS Monaco (0,3 miljoen euro) is een schikking getroffen. Die bedragen kunnen net als in het geval bij PSG nog flink oplopen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
9 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
15 uur geleden