Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht arrestaties in Amsterdam na demonstratie Ajax-supporters

Acht arrestaties in Amsterdam na demonstratie Ajax-supporters

AMSTERDAM (ANP) - Bij de ongeregeldheden zondagmiddag van Ajax-supporters in Amsterdam zijn acht mensen opgepakt. Ze zijn aangehouden "na verschillende verstoringen van de openbare orde", meldt de politie. Die noemt het gedrag van de supporters "ontoelaatbaar, teleurstellend en volstrekt onnodig".

De Ajax-supporters demonstreerden in het centrum tegen de acties van de politie voor een vroegpensioen. Daardoor werden twee wedstrijden van Ajax afgelast. Enkele honderden betogers waren op het Leidseplein samengekomen. Daar was het al onrustig: zo werd zwaar vuurwerk afgestoken en werden trams geblokkeerd.

Daarna ging de groep naar het hoofdbureau van de politie op de hoek van de Elandsgracht en Marnixstraat. Ze richtten daar vernielingen aan, volgens de politie onder andere aan een slagboom en aan het gebouw zelf. Ook gooiden de betogers met explosieven en andere voorwerpen naar het gebouw en vernielden ze politievoertuigen.

De mobiele eenheid greep in en voerde charges uit. "Op de Elandsgracht zijn omstanders geconfronteerd met een beangstigende situatie, veroorzaakt door een groep mensen die zich supporters noemen van een voetbalclub", meldt de politie in een verklaring. "Met deze gedragingen hebben zij de openbare orde en veiligheid dusdanig verstoord, dat nietsvermoedende inwoners en toeristen zich op hun zondagmiddag onveilig hebben gevoeld op straat."

Meer uit Binnenland

Burgerberaad geeft de politiek klimaatadvies en lesje samenwerken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.

15 minuten geleden
ProRail: koperdief knipte zeven kabels door langs het spoor

UTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.

37 minuten geleden
Kabinet trekt 250 miljoen euro extra uit voor wapensteun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.

2 uur geleden
Rover en Translink slepen aanbieder dure ov-kaarten voor rechter

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, zijn een rechtszaak gestart tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor "buitensporig hoge tarieven". Volgens de aanklagers zijn meerdere exploitanten door hun toedoen gestopt met het via websites aanbieden van te dure ov-chipkaarten en is Kings Online de laatste uitbater die een halt toegeroepen moet worden.

3 uur geleden
Treinverkeer van en naar Noord-Nederland ernstig verstoord

UTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.

3 uur geleden
Treinhinder bij Zwolle door poging koperdiefstal nog tot middag

UTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

4 uur geleden
Dode bij aanrijding op A35 bij Hengelo

HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.

6 uur geleden