Acht arrestaties in Amsterdam na demonstratie Ajax-supporters
AMSTERDAM (ANP) - Bij de ongeregeldheden zondagmiddag van Ajax-supporters in Amsterdam zijn acht mensen opgepakt. Ze zijn aangehouden "na verschillende verstoringen van de openbare orde", meldt de politie. Die noemt het gedrag van de supporters "ontoelaatbaar, teleurstellend en volstrekt onnodig".
De Ajax-supporters demonstreerden in het centrum tegen de acties van de politie voor een vroegpensioen. Daardoor werden twee wedstrijden van Ajax afgelast. Enkele honderden betogers waren op het Leidseplein samengekomen. Daar was het al onrustig: zo werd zwaar vuurwerk afgestoken en werden trams geblokkeerd.
Daarna ging de groep naar het hoofdbureau van de politie op de hoek van de Elandsgracht en Marnixstraat. Ze richtten daar vernielingen aan, volgens de politie onder andere aan een slagboom en aan het gebouw zelf. Ook gooiden de betogers met explosieven en andere voorwerpen naar het gebouw en vernielden ze politievoertuigen.
De mobiele eenheid greep in en voerde charges uit. "Op de Elandsgracht zijn omstanders geconfronteerd met een beangstigende situatie, veroorzaakt door een groep mensen die zich supporters noemen van een voetbalclub", meldt de politie in een verklaring. "Met deze gedragingen hebben zij de openbare orde en veiligheid dusdanig verstoord, dat nietsvermoedende inwoners en toeristen zich op hun zondagmiddag onveilig hebben gevoeld op straat."
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geleden