Acht arrestaties in Amsterdam na demonstratie Ajax-supporters
AMSTERDAM (ANP) - Bij de ongeregeldheden zondagmiddag van Ajax-supporters in Amsterdam zijn acht mensen opgepakt. Ze zijn aangehouden "na verschillende verstoringen van de openbare orde", meldt de politie. Die noemt het gedrag van de supporters "ontoelaatbaar, teleurstellend en volstrekt onnodig".
De Ajax-supporters demonstreerden in het centrum tegen de acties van de politie voor een vroegpensioen. Daardoor werden twee wedstrijden van Ajax afgelast. Enkele honderden betogers waren op het Leidseplein samengekomen. Daar was het al onrustig: zo werd zwaar vuurwerk afgestoken en werden trams geblokkeerd.
Daarna ging de groep naar het hoofdbureau van de politie op de hoek van de Elandsgracht en Marnixstraat. Ze richtten daar vernielingen aan, volgens de politie onder andere aan een slagboom en aan het gebouw zelf. Ook gooiden de betogers met explosieven en andere voorwerpen naar het gebouw en vernielden ze politievoertuigen.
De mobiele eenheid greep in en voerde charges uit. "Op de Elandsgracht zijn omstanders geconfronteerd met een beangstigende situatie, veroorzaakt door een groep mensen die zich supporters noemen van een voetbalclub", meldt de politie in een verklaring. "Met deze gedragingen hebben zij de openbare orde en veiligheid dusdanig verstoord, dat nietsvermoedende inwoners en toeristen zich op hun zondagmiddag onveilig hebben gevoeld op straat."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept reizigers die vanwege de situatie in het Midden-Oosten gestrand zijn in Thailand op contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij, reisverzekeraar en reisagent voor advies. Dat meldt de informatieservice van het ministerie. De ambassade kan hen niet helpen met het boeken van een andere vlucht
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
12 uur geleden