Acht arrestaties in Amsterdam na demonstratie Ajax-supporters
AMSTERDAM (ANP) - Bij de ongeregeldheden zondagmiddag van Ajax-supporters in Amsterdam zijn acht mensen opgepakt. Ze zijn aangehouden "na verschillende verstoringen van de openbare orde", meldt de politie. Die noemt het gedrag van de supporters "ontoelaatbaar, teleurstellend en volstrekt onnodig".
De Ajax-supporters demonstreerden in het centrum tegen de acties van de politie voor een vroegpensioen. Daardoor werden twee wedstrijden van Ajax afgelast. Enkele honderden betogers waren op het Leidseplein samengekomen. Daar was het al onrustig: zo werd zwaar vuurwerk afgestoken en werden trams geblokkeerd.
Daarna ging de groep naar het hoofdbureau van de politie op de hoek van de Elandsgracht en Marnixstraat. Ze richtten daar vernielingen aan, volgens de politie onder andere aan een slagboom en aan het gebouw zelf. Ook gooiden de betogers met explosieven en andere voorwerpen naar het gebouw en vernielden ze politievoertuigen.
De mobiele eenheid greep in en voerde charges uit. "Op de Elandsgracht zijn omstanders geconfronteerd met een beangstigende situatie, veroorzaakt door een groep mensen die zich supporters noemen van een voetbalclub", meldt de politie in een verklaring. "Met deze gedragingen hebben zij de openbare orde en veiligheid dusdanig verstoord, dat nietsvermoedende inwoners en toeristen zich op hun zondagmiddag onveilig hebben gevoeld op straat."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
7 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
16 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
23 uur geleden