Acht arrestaties en 'enorme wapenvondst' na ontploffing in Kosovo
PRISTINA (ANP/RTR) - Acht mensen zijn aangehouden en "een enorm arsenaal aan wapens" is in beslag genomen in verband met een ontploffing in de buurt van een energiecentrale in Kosovo, laat minister Xhelal Svecla van Binnenlandse Zaken van Kosovo weten. "Op de een of andere manier zijn we erin geslaagd de schade te herstellen, de verdachten te arresteren en een enorm arsenaal aan wapens in beslag te nemen", zei Svecla tijdens een persconferentie.
De Kosovaarse premier Albin Kurti stelde vrijdag dat Servië verantwoordelijk is voor de ontploffing bij een kanaal dat een waterkrachtcentrale in het noorden van Kosovo voedt. De explosie zou het gevolg zijn van terrorisme. Bij een bezoek aan de plek van de explosie zei Kurti eerder zaterdag al dat er meerdere verdachten zijn opgepakt.
De Servische president Aleksandar Vucic ontkende de "ongefundeerde beschuldigingen" over de vermeende betrokkenheid van Belgrado.
Kosovo scheidde zich in 2008 af van Servië en wordt door onder meer de Verenigde Staten en meerdere EU-landen, waaronder Nederland, erkend als een onafhankelijke staat. Er zijn vaker spanningen, vooral in het noorden van het land, waar een Servische minderheid Belgrado nog steeds als hoofdstad beschouwt.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
6 uur geleden