Acht aanhoudingen bij demonstratie tegen coronabeleid kabinet
DEN HAAG (ANP) - Een kleine honderd demonstranten hebben vrijdag op het Haagse Malieveld gedemonstreerd tegen de coronamaatregelen van het kabinet. Ze hadden megafoons bij zich en droegen T-shirts en spandoeken met teksten als Coronawet maakt meer kapot dan je lief is en Lockdown the silent killer! De politie verrichtte acht aanhoudingen, onder meer voor het aanvallen van een agent.
"Ik ben hier om tegen de coronawet te demonstreren. De 1,5 metersamenleving is niet houdbaar", zei een van de betogers. Aanvankelijk mochten de demonstranten het Malieveld niet af, maar even na 14.00 uur liepen ze alsnog onder begeleiding van de politie in een groep richting het Centraal Station.
Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag had de betoging eerder op vrijdag al verboden. In het centrum van Den Haag was veel politie op de been vanwege aangekondigde demonstraties. Behalve die tegen het kabinetsbeleid rond corona, plande de FNV een vreedzaam protest bij de ambassade van Wit-Rusland en was een betoging tegen politiegeweld aangekondigd. Mede daarom was de politie niet alleen op het Malieveld, maar ook bij de ambassade en op en rond het Binnenhof nadrukkelijk aanwezig.
Meer uit Binnenland
HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.
59 minuten geledenGIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.
5 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
14 uur geleden