Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acht aanhoudingen bij demonstratie tegen coronabeleid kabinet

Acht aanhoudingen bij demonstratie tegen coronabeleid kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een kleine honderd demonstranten hebben vrijdag op het Haagse Malieveld gedemonstreerd tegen de coronamaatregelen van het kabinet. Ze hadden megafoons bij zich en droegen T-shirts en spandoeken met teksten als Coronawet maakt meer kapot dan je lief is en Lockdown the silent killer! De politie verrichtte acht aanhoudingen, onder meer voor het aanvallen van een agent.

"Ik ben hier om tegen de coronawet te demonstreren. De 1,5 metersamenleving is niet houdbaar", zei een van de betogers. Aanvankelijk mochten de demonstranten het Malieveld niet af, maar even na 14.00 uur liepen ze alsnog onder begeleiding van de politie in een groep richting het Centraal Station.

Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag had de betoging eerder op vrijdag al verboden. In het centrum van Den Haag was veel politie op de been vanwege aangekondigde demonstraties. Behalve die tegen het kabinetsbeleid rond corona, plande de FNV een vreedzaam protest bij de ambassade van Wit-Rusland en was een betoging tegen politiegeweld aangekondigd. Mede daarom was de politie niet alleen op het Malieveld, maar ook bij de ambassade en op en rond het Binnenhof nadrukkelijk aanwezig.

Meer uit Binnenland

Drenthe wil 'probleemwolf' laten afschieten

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.

28 minuten geleden
NCTV: terrorisme wordt individueler en moeilijker voorspelbaar

DEN HAAG (ANP) - Het plegen van een aanslag wordt steeds vaker een individuele daad. Terroristische aanslagen zijn daardoor moeilijker te voorspellen, waarschuwt de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in een halfjaarlijks rapport over de verschillende dreigingen.

58 minuten geleden
Reisadvies voor grensgebied Thailand en Cambodja kleurt rood

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een rood reisadvies gegeven voor het grensgebied van Thailand en Cambodja. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen. Het is er te gevaarlijk."

2 uur geleden
Honderden studenten en docenten betogen tegen bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Vele honderden studenten en docenten hebben in Amsterdam gedemonstreerd tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs. Met het protest wilden organisaties als de Algemene Onderwijsbond (AOb) en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) druk op de politiek blijven zetten om ingeboekte bezuinigingen terug te draaien en geen nieuwe bezuinigingen door te voeren.

4 uur geleden
NS: Zeeland en Noord-Brabant beter verbonden, HSL nog kwetsbaar

UTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.

6 uur geleden
Stint-ondernemers bij aanvang strafzaak: ook voor ons groot drama

DEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."

6 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in maand boven 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.

7 uur geleden