Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achmea wil uitstoot verzekerde auto's verlagen

Achmea wil uitstoot verzekerde auto's verlagen

ZEIST (ANP) - Achmea wil de uitstoot van auto's die het concern verzekert omlaag krijgen. Die inspanningen maken deel uit van de klimaatdoelstellingen van de Nederlandse verzekeraar achter merken als Centraal Beheer en Interpolis.

De verzekeraar heeft zich als tussentijds doel gesteld om in 2030 de CO2-uitstoot van zijn portefeuille van autoverzekeringen met 15 tot 20 procent te verlagen in vergelijking met 2021. Dat hoopt Achmea te bereiken door onder andere voldoende verzekeringen aan te bieden voor elektrische auto's en laadpalen. Ook wil de verzekeraar het delen van auto's gemakkelijker maken door de verzekeringsdekking daarop aan te passen.

Achmea's CO2-doelstelling heeft geen betrekking op alle uitstoot van de auto's, maar alleen dat deel dat aan verzekeraars kan worden toegeschreven. In klimaatberekeningen worden bijvoorbeeld ook fabrikanten en dealers verantwoordelijk gehouden voor een deel van de CO2-uitstoot.

Volledig klimaatneutraal

De verzekeraar wil in 2050 volledig klimaatneutraal zijn, wat betekent dat er per saldo geen extra CO2 meer de atmosfeer in mag. Die doelstelling geldt voor de eigen activiteiten, maar ook voor de beleggingen en verzekeringen. Als tussendoel wil Achmea dat bij de eigen bedrijfsvoering in 2030 netto nul CO2 vrijkomt. De beleggingen in bedrijven op de balans moeten tien jaar later klimaatneutraal zijn.

Achmea maakte ook bekend dat het bedrijven waarin het belegt vaker gaat aanspreken op hun klimaatbeleid. Ook komen er gesprekken met bedrijven die Achmea verzekert over verduurzaming, onder andere in de landbouw.

De CO2-uitstoot van de eigen bedrijfsvoering van Achmea was eind vorig jaar ongeveer 73 procent lager dan in 2019, staat in verslagen van het bedrijf. De emissies die samenhangen met de bedrijven waarin de verzekeraar belegt, lagen 26 procent lager dan in 2020.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

45 minuten geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

1 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

2 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

2 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

3 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

3 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

5 uur geleden