Achmea wil ook praten met claimclubs na woekerpolisdeal ASR
ZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea wil ook met claimorganisaties gaan praten over woekerpolissen, net als rivaal ASR eerder deed. Die laatste partij sloot ruim een week geleden een schikking in het langslepende dossier. Toen dat bekend werd, meldde ook NN Group zich bij de claimorganisaties. Die verzekeraar heeft woensdag inmiddels zijn eerste gesprek gehad.
"Ook wij vinden het belangrijk voor onze klanten en voor ons bedrijf om een punt achter het dossier te kunnen zetten. We gaan daarom om de tafel voor een verkennend gesprek", laat een woordvoerder van Achmea weten na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Ab Flipse, voorzitter van Vereniging Woekerpolis.nl, bevestigt dat Achmea de claimorganisaties heeft benaderd.
ASR stemde er vorige week mee in honderden miljoenen euro's uit te trekken voor een nieuwe vergoeding voor klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad. Dit om de kwestie rond beleggingsverzekeringen, waarbij veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht, na jaren eindelijk achter zich te kunnen laten.
Nieuwe fase
Hiermee lijkt de afwikkeling van de woekerpolisaffaire een nieuwe fase ingegaan te zijn, na de eindeloze juridische procedures van de afgelopen jaren. Alleen met Allianz werd in 2017 al een schikking bereikt over woekerpolissen.
Of er bij de andere verzekeraars ook een deal inzit, kan Flipse nog niet beoordelen. De eerste ontmoeting met NN omschrijft hij als een "goed constructief gesprek, maar ook niet meer dan een kennismaking". Binnenkort komen de partijen als het goed is weer bij elkaar. Met Achmea is volgens Flipse nog geen datum voor een gesprek afgesproken.
Reaal
Van de grotere verzekeraars in Nederland heeft alleen Reaal nog niet aangegeven met de claimorganisaties te gaan praten. Een woordvoerder van moederbedrijf Athora zegt dat de enige lopende procedure voor Reaal een al jaren aangehouden beroepszaak is bij het gerechtshof in Amsterdam. Verder wil hij geen commentaar geven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
4 uur geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
4 uur geleden