Achmea wil ook praten met claimclubs na woekerpolisdeal ASR
ZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea wil ook met claimorganisaties gaan praten over woekerpolissen, net als rivaal ASR eerder deed. Die laatste partij sloot ruim een week geleden een schikking in het langslepende dossier. Toen dat bekend werd, meldde ook NN Group zich bij de claimorganisaties. Die verzekeraar heeft woensdag inmiddels zijn eerste gesprek gehad.
"Ook wij vinden het belangrijk voor onze klanten en voor ons bedrijf om een punt achter het dossier te kunnen zetten. We gaan daarom om de tafel voor een verkennend gesprek", laat een woordvoerder van Achmea weten na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Ab Flipse, voorzitter van Vereniging Woekerpolis.nl, bevestigt dat Achmea de claimorganisaties heeft benaderd.
ASR stemde er vorige week mee in honderden miljoenen euro's uit te trekken voor een nieuwe vergoeding voor klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad. Dit om de kwestie rond beleggingsverzekeringen, waarbij veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht, na jaren eindelijk achter zich te kunnen laten.
Nieuwe fase
Hiermee lijkt de afwikkeling van de woekerpolisaffaire een nieuwe fase ingegaan te zijn, na de eindeloze juridische procedures van de afgelopen jaren. Alleen met Allianz werd in 2017 al een schikking bereikt over woekerpolissen.
Of er bij de andere verzekeraars ook een deal inzit, kan Flipse nog niet beoordelen. De eerste ontmoeting met NN omschrijft hij als een "goed constructief gesprek, maar ook niet meer dan een kennismaking". Binnenkort komen de partijen als het goed is weer bij elkaar. Met Achmea is volgens Flipse nog geen datum voor een gesprek afgesproken.
Reaal
Van de grotere verzekeraars in Nederland heeft alleen Reaal nog niet aangegeven met de claimorganisaties te gaan praten. Een woordvoerder van moederbedrijf Athora zegt dat de enige lopende procedure voor Reaal een al jaren aangehouden beroepszaak is bij het gerechtshof in Amsterdam. Verder wil hij geen commentaar geven.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
20 uur geleden