Achmea-voorzitter Van Duin kondigt vertrek aan
ZEIST (ANP) - Willem van Duin vertrekt als bestuursvoorzitter van verzekeraar Achmea. Hij treedt in april volgend jaar terug. Van Duin heeft er dan zeventien jaar opzitten als bestuurder van Achmea, waarvan de laatste twaalf jaar als voorzitter. In totaal werkte Van Duin 34 jaar voor de verzekeraar.
Van Duin zegt in een toelichting dankbaar te zijn voor de kansen die hem door Achmea zijn geboden. Volgens hem is de strategie voor de komende jaren duidelijk waardoor hij "met een gerust hart" zijn functie als bestuursvoorzitter kan overdragen.
Van Duin wordt opgevolgd door Bianca Tetteroo, de huidige rechterhand van Van Duin in het Achmea-bestuur. Zijn maakte in 2009 de overstap naar Achmea en trad in 2015 toe tot het bestuur. Begin dit jaar werd zij tot vicevoorzitter benoemd.
De raad van commissarissen van Achmea buigt zich de komende tijd over de invulling van de ontstane bestuursvacature na het vertrek van Van Duin.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
17 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in Belgiƫ, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
47 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
4 uur geleden