Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achmea-topvrouw wil meer duidelijkheid over rampenfonds overheid

Achmea-topvrouw wil meer duidelijkheid over rampenfonds overheid

ZEIST (ANP) - De overheid moet duidelijker maken wanneer ze bij natuurgeweld een publiek noodfonds aanspreekt om de schade van burgers of bedrijven te compenseren, vindt topvrouw Bianca Tetteroo van verzekeraar Achmea. Daardoor wordt het voor verzekeraars ook duidelijker welke vormen van schade zij kunnen verzekeren.

De verzekerbaarheid van schade door natuurrampen of extreem weer is een steeds prangender thema in de sector. Door klimaatverandering neemt het aantal schadegevallen door weersextremen waarschijnlijk toe, waarbij in Nederland overstromingsrisico's problematischer worden. Voor overstromingen van grote rivieren of de zee is de schade vooralsnog onverzekerd, vanwege de hoge kosten en financiële risico's.

"Daar is een calamiteitenfonds van de overheid voor. Maar het is best onduidelijk wanneer dat uitkeert. En dat is dan toch iedere keer weer een apart besluit. Wij zijn er eigenlijk voor om de burger daar veel meer duidelijkheid over te geven, maar ook de verzekeringsmaatschappijen", zegt Tetteroo in een toelichting op de halfjaarcijfers van de grootste verzekeraar van Nederland. "Als we weten wanneer die pot wordt aangesproken, weten wij ook welke producten we daar aanvullend op kunnen maken en welke risico's wij dan wel kunnen accepteren."

Overstromingsrisico's

De Nederlandse verzekeringsbranche is al langer in gesprek met de politiek over "publiek-private oplossingen" voor overstromingsrisico's van grote rivieren en de zee. Maar door de verkiezingen en de vorming van een nieuwe regeringscoalitie "zijn we die gesprekken nu weer aan het opstarten", zegt Tetteroo.

Het moederbedrijf van verzekeraars als Centraal Beheer, FBTO en Avéro benadrukt ook al langer dat aanpassing aan klimaatverandering belangrijk is. Het kan gaan om tips om voor een hagelbui de auto in de garage te zetten, maar ook adviezen om geen huizen in uiterwaarden te bouwen en tegels uit tuinen te halen voor betere waterafvoer.

Gelijktijdig met de halfjaarcijfers komt Achmea met een update van zijn duurzaamheidsstrategie. In 2025 moet 10 procent van de eigen beleggingen van de verzekeraar 'impactbeleggingen' zijn, die het klimaat, milieu of de maatschappij ten goede komen. "Dat komt neer op ongeveer 4 miljard euro, nu is dat ongeveer 2,7 miljard euro", stelt Tetteroo.

Meer uit Financieel

Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.

5 minuten geleden
Von der Leyen: Europa maakte 'strategische fout' met kernenergie

PARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.

32 minuten geleden
Kansspelautoriteit deelt hoogste boete ooit uit: bijna 25 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.

35 minuten geleden
Miljoenenboete voor brievenbusfirma Fleurette vanwege omkoping

AMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israëlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.

44 minuten geleden
Recordresultaten voor speelgoedbedrijf LEGO

BILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.

1 uur geleden
Luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt ticketprijzen om Iranoorlog

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt tijdelijk de prijzen van vliegtickets om de kosten voor vliegtuigbrandstof. Dit komt door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat heeft de olieprijzen flink opgedreven.

1 uur geleden
Horeca in India bang voor sluitingen door gebrek aan kookgas

NEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).

2 uur geleden