Achmea-topvrouw wil meer duidelijkheid over rampenfonds overheid
ZEIST (ANP) - De overheid moet duidelijker maken wanneer ze bij natuurgeweld een publiek noodfonds aanspreekt om de schade van burgers of bedrijven te compenseren, vindt topvrouw Bianca Tetteroo van verzekeraar Achmea. Daardoor wordt het voor verzekeraars ook duidelijker welke vormen van schade zij kunnen verzekeren.
De verzekerbaarheid van schade door natuurrampen of extreem weer is een steeds prangender thema in de sector. Door klimaatverandering neemt het aantal schadegevallen door weersextremen waarschijnlijk toe, waarbij in Nederland overstromingsrisico's problematischer worden. Voor overstromingen van grote rivieren of de zee is de schade vooralsnog onverzekerd, vanwege de hoge kosten en financiële risico's.
"Daar is een calamiteitenfonds van de overheid voor. Maar het is best onduidelijk wanneer dat uitkeert. En dat is dan toch iedere keer weer een apart besluit. Wij zijn er eigenlijk voor om de burger daar veel meer duidelijkheid over te geven, maar ook de verzekeringsmaatschappijen", zegt Tetteroo in een toelichting op de halfjaarcijfers van de grootste verzekeraar van Nederland. "Als we weten wanneer die pot wordt aangesproken, weten wij ook welke producten we daar aanvullend op kunnen maken en welke risico's wij dan wel kunnen accepteren."
Overstromingsrisico's
De Nederlandse verzekeringsbranche is al langer in gesprek met de politiek over "publiek-private oplossingen" voor overstromingsrisico's van grote rivieren en de zee. Maar door de verkiezingen en de vorming van een nieuwe regeringscoalitie "zijn we die gesprekken nu weer aan het opstarten", zegt Tetteroo.
Het moederbedrijf van verzekeraars als Centraal Beheer, FBTO en Avéro benadrukt ook al langer dat aanpassing aan klimaatverandering belangrijk is. Het kan gaan om tips om voor een hagelbui de auto in de garage te zetten, maar ook adviezen om geen huizen in uiterwaarden te bouwen en tegels uit tuinen te halen voor betere waterafvoer.
Gelijktijdig met de halfjaarcijfers komt Achmea met een update van zijn duurzaamheidsstrategie. In 2025 moet 10 procent van de eigen beleggingen van de verzekeraar 'impactbeleggingen' zijn, die het klimaat, milieu of de maatschappij ten goede komen. "Dat komt neer op ongeveer 4 miljard euro, nu is dat ongeveer 2,7 miljard euro", stelt Tetteroo.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
11 uur geleden