
Achmea had vorig jaar minder last van grote stormschades
ZEIST (ANP) - Achmea heeft vorig jaar in tegenstelling tot 2022 minder last van grote stormschades gehad. Mede daardoor kon het schadesegment van de Nederlandse verzekeraar een beter operationeel resultaat boeken dan een jaar eerder. Wel merkt financieel topman Michel Lamie nog altijd een "verharding van de herverzekeringsmarkt", waarbij het niet uitgesloten lijkt dat herverzekeraars hun premies opnieuw gaan verhogen.
Herverzekeraars zijn grote internationale partijen waar Achmea zich kan indekken tegen grote calamiteiten. Schade bij bijvoorbeeld kleinere stormen wordt over het algemeen niet herverzekerd, grote calamiteiten worden dat wel. Deze herverzekeraars gooiden hun premies vorig jaar met 10 procent omhoog, onder meer door toenemende klimaatschade. Eerder waarschuwde Achmea nog dat extreem weer de premies van herverzekeraars kan opdrijven.
Herverzekeraars baseren zich bovendien op mondiale ontwikkelingen. "In Nederland was er misschien sprake van minder stormschade, maar die was er in andere landen wel. En die heeft dan evengoed invloed op de premie die wij betalen", stelt hij. "Wereldwijd zie je toch wel een stijging van weersgerelateerde schade. En dat zorgt voor een druk op de premies. Dit jaar moeten we dat nog zien, maar er is wel sprake van een opwaartse druk."
Stormbot
Achmea schrijft de goede prestaties van het schadesegment verder toe aan onder meer omzetgroei en digitalisering. Zo heeft de verzekeraar inmiddels een 'stormbot', een systeem dat ondersteunt bij het afhandelen van schademeldingen. "In veel van de standaardzaken laten we de meldingen nu door de stormbot afhandelen", legt Lamie uit. "Daardoor hebben we meer focus voor persoonlijk contact met klanten die dat nodig hebben."
De schadetak van Achmea boekte een operationeel resultaat van 309 miljoen euro in 2023, een stijging van 20 procent ten opzichte van een jaar eerder. Ook andere segmenten van de grootste verzekeraar van Nederland deden het goed. Al die takken samen zorgden voor een operationeel resultaat van 628 miljoen euro, 21 procent meer dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.
52 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De invoering van de digitale euro is een stap dichterbij gekomen, volgens Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Hij sprak na overleg met EU-ministers van Financiën op een persconferentie vrijdag van een "significante doorbraak". Mogelijk nemen de EU-regeringsleiders eind dit jaar een definitief besluit over de invoering ervan, zei de Eurocommissaris.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Carpetright is vrijdag failliet verklaard door de rechter. Dat heeft advocatenkantoor Okkerse & Schop Advocaten namens de curatoren bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf heeft 75 vestigingen in Nederland waar ongeveer 350 mensen werkten.
4 uur geleden