Achmea gaat huurwoningen met laag energielabel opkopen
AMSTERDAM (ANP) - Achmea gaat naar eigen zeggen als eerste financiële dienstverlener oudere huurwoningen kopen, met als doel deze te verduurzamen. Het bedrijf achter onder meer Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis investeert in eerste instantie 50 miljoen euro in een nieuw fonds, dat wordt beheerd door dochterbedrijf Achmea Real Estate. Met dit geld worden oudere, slecht geïsoleerde huurwoningen gekocht en verduurzaamd.
Achmea nodigt ook andere institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, uit om mee te doen in dit fonds dat kan groeien tot een omvang van ongeveer 1 miljard euro in 2030. In Nederland staan volgens Achmea bijna een miljoen huurwoningen met een energielabel D of slechter. Deze moeten de komende jaren worden verduurzaamd om te voldoen aan de klimaatdoelstellingen van Parijs.
"We staan met elkaar voor een enorme opgave als het gaat om het verduurzamen van bestaande woningen in Nederland", zegt bestuurslid Daphne de Kluis van Achmea. "We moeten hier voortvarend mee aan de slag en dit vereist aanzienlijke investeringen. Met onze investering zetten wij de eerste stap."
Achmea wil de daken, gevels, vloeren en ramen van de woningen isoleren. Ook worden gasgestookte installaties vervangen door een elektrische warmtepomp of vindt er aansluiting op een warmtenet plaats. Deze maatregelen moeten leiden tot een fors lagere CO2-uitstoot per woning en een lagere energierekening voor de huurders. De totale woonlasten, huur plus energie, blijven gelijk of dalen licht ondanks dat de huren worden verhoogd om de verduurzamingskosten te dekken.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
5 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
5 uur geleden