Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achmea gaat huurwoningen met laag energielabel opkopen

Achmea gaat huurwoningen met laag energielabel opkopen

AMSTERDAM (ANP) - Achmea gaat naar eigen zeggen als eerste financiële dienstverlener oudere huurwoningen kopen, met als doel deze te verduurzamen. Het bedrijf achter onder meer Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis investeert in eerste instantie 50 miljoen euro in een nieuw fonds, dat wordt beheerd door dochterbedrijf Achmea Real Estate. Met dit geld worden oudere, slecht geïsoleerde huurwoningen gekocht en verduurzaamd.

Achmea nodigt ook andere institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, uit om mee te doen in dit fonds dat kan groeien tot een omvang van ongeveer 1 miljard euro in 2030. In Nederland staan volgens Achmea bijna een miljoen huurwoningen met een energielabel D of slechter. Deze moeten de komende jaren worden verduurzaamd om te voldoen aan de klimaatdoelstellingen van Parijs.

"We staan met elkaar voor een enorme opgave als het gaat om het verduurzamen van bestaande woningen in Nederland", zegt bestuurslid Daphne de Kluis van Achmea. "We moeten hier voortvarend mee aan de slag en dit vereist aanzienlijke investeringen. Met onze investering zetten wij de eerste stap."

Achmea wil de daken, gevels, vloeren en ramen van de woningen isoleren. Ook worden gasgestookte installaties vervangen door een elektrische warmtepomp of vindt er aansluiting op een warmtenet plaats. Deze maatregelen moeten leiden tot een fors lagere CO2-uitstoot per woning en een lagere energierekening voor de huurders. De totale woonlasten, huur plus energie, blijven gelijk of dalen licht ondanks dat de huren worden verhoogd om de verduurzamingskosten te dekken.

Meer uit Financieel

Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

24 minuten geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

51 minuten geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

54 minuten geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

1 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

3 uur geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

3 uur geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

4 uur geleden