Achmea gaat huurwoningen met laag energielabel opkopen
AMSTERDAM (ANP) - Achmea gaat naar eigen zeggen als eerste financiële dienstverlener oudere huurwoningen kopen, met als doel deze te verduurzamen. Het bedrijf achter onder meer Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis investeert in eerste instantie 50 miljoen euro in een nieuw fonds, dat wordt beheerd door dochterbedrijf Achmea Real Estate. Met dit geld worden oudere, slecht geïsoleerde huurwoningen gekocht en verduurzaamd.
Achmea nodigt ook andere institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, uit om mee te doen in dit fonds dat kan groeien tot een omvang van ongeveer 1 miljard euro in 2030. In Nederland staan volgens Achmea bijna een miljoen huurwoningen met een energielabel D of slechter. Deze moeten de komende jaren worden verduurzaamd om te voldoen aan de klimaatdoelstellingen van Parijs.
"We staan met elkaar voor een enorme opgave als het gaat om het verduurzamen van bestaande woningen in Nederland", zegt bestuurslid Daphne de Kluis van Achmea. "We moeten hier voortvarend mee aan de slag en dit vereist aanzienlijke investeringen. Met onze investering zetten wij de eerste stap."
Achmea wil de daken, gevels, vloeren en ramen van de woningen isoleren. Ook worden gasgestookte installaties vervangen door een elektrische warmtepomp of vindt er aansluiting op een warmtenet plaats. Deze maatregelen moeten leiden tot een fors lagere CO2-uitstoot per woning en een lagere energierekening voor de huurders. De totale woonlasten, huur plus energie, blijven gelijk of dalen licht ondanks dat de huren worden verhoogd om de verduurzamingskosten te dekken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, vergeleken met het aantal mensen dat er eind vorig jaar werkte. Dat heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hotelketens zouden "forse investeringen" moeten doen om verder te verduurzamen, vindt ING. Volgens de bank wint het comfort voor de gast het nog altijd van klimaatambities bij de grote ketens.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.
3 uur geleden