Achmea gaat huurwoningen met laag energielabel opkopen
AMSTERDAM (ANP) - Achmea gaat naar eigen zeggen als eerste financiële dienstverlener oudere huurwoningen kopen, met als doel deze te verduurzamen. Het bedrijf achter onder meer Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis investeert in eerste instantie 50 miljoen euro in een nieuw fonds, dat wordt beheerd door dochterbedrijf Achmea Real Estate. Met dit geld worden oudere, slecht geïsoleerde huurwoningen gekocht en verduurzaamd.
Achmea nodigt ook andere institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, uit om mee te doen in dit fonds dat kan groeien tot een omvang van ongeveer 1 miljard euro in 2030. In Nederland staan volgens Achmea bijna een miljoen huurwoningen met een energielabel D of slechter. Deze moeten de komende jaren worden verduurzaamd om te voldoen aan de klimaatdoelstellingen van Parijs.
"We staan met elkaar voor een enorme opgave als het gaat om het verduurzamen van bestaande woningen in Nederland", zegt bestuurslid Daphne de Kluis van Achmea. "We moeten hier voortvarend mee aan de slag en dit vereist aanzienlijke investeringen. Met onze investering zetten wij de eerste stap."
Achmea wil de daken, gevels, vloeren en ramen van de woningen isoleren. Ook worden gasgestookte installaties vervangen door een elektrische warmtepomp of vindt er aansluiting op een warmtenet plaats. Deze maatregelen moeten leiden tot een fors lagere CO2-uitstoot per woning en een lagere energierekening voor de huurders. De totale woonlasten, huur plus energie, blijven gelijk of dalen licht ondanks dat de huren worden verhoogd om de verduurzamingskosten te dekken.
Meer uit Financieel
LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
6 uur geleden