Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achmea gaat eigen medewerkers uitlenen aan zorg

Achmea gaat eigen medewerkers uitlenen aan zorg

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea gaat medewerkers van de eigen bedrijven vrijstellen van hun gewone werkzaamheden, zodat deze mensen zorgprofessionals kunnen ontlasten die druk zijn met de behandeling van coronapatiënten. Het gaat om voormalig zorgverleners die een BIG-registratie hebben of hadden. In het BIG-register staat welke mensen welke taken mogen uitvoeren in de zorg. Iedereen kan erin kijken.

De vrijstelling en het elders helpen gebeurt, in overleg met de leidinggevenden, op vrijwillige basis en met behoud van salaris. Het is op dit moment nog niet exact bekend hoeveel Achmea-medewerkers met een (recent verlopen) BIG-registratie willen en kunnen bijspringen in de zorg, maar er zijn zeker meer dan honderd kandidaten. De eerste belangstellenden hebben zich dinsdag meteen gemeld, aldus een woordvoerder.

Vorige week besloot het kabinet dat voormalige verpleegkundigen en artsen van wie de registratie in het BIG-register is verlopen na 1 januari 2018, zich niet opnieuw in het register hoeven in te schrijven als ze hun beroep weer willen hervatten in verband met de coronacrisis.

Meer uit Gezond

Amsterdam UMC gaat luchtvervuiling bijhouden in patiëntendossiers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC gaat in patiëntendossiers bijhouden in hoeverre patiënten in hun woonomgeving worden blootgesteld aan luchtvervuiling. Het ziekenhuis hoopt patiënten daardoor persoonlijke en praktische tips te kunnen geven om de risico's van luchtverontreiniging te verkleinen, bevestigt kinderarts Berber Kapitein na berichtgeving door RTL Nieuws.

23 uur geleden
Nieuwe variant van coronavirus leidt niet tot andere klachten

BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

3 dagen geleden
Betere afspraken nodig over aanvaardbare prijzen dure medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

3 dagen geleden
Werkloosheid stijgt naar hoogste niveau in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.

3 dagen geleden
Onderzoek: minder kans op werk voor mensen met diabetes type 2

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.

3 dagen geleden
Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

6 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

1 week geleden