Ache verruilt Sparta in zomer voor Frankfurt
ROTTERDAM (ANP) - Ragnar Ache vertrekt in de zomer bij Sparta Rotterdam. De 21-jarige Duits jeugdinternational, geboren in Frankfurt, heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Eintracht Frankfurt, dat uitkomt in de Bundesliga.
Volgens technisch directeur Henk van Stee van Sparta was Frankfurt bereid het bedrag te betalen dat hij in zijn hoofd had. "Als aanvullende eis hadden wij de transfer pas na afloop van dit seizoen te laten plaatsvinden. Wij willen onze spelers alleen laten gaan als het niet anders kan, maar onze belangrijkste doelstelling is om ons te handhaven in de eredivisie. Daarbij zien wij een belangrijke rol weggelegd voor Ragnar."
Volgens Van Stee was het moeilijk het talent voor een langere periode te behouden. "De afgelopen maanden heeft Ragnar zich in de picture gespeeld met zijn doelpunten in de eredivisie en bij Jong Duitsland. Daardoor kwam er interesse van veel clubs."
Ache is blij met een terugkeer naar zijn geboortestad. "Frankfurt is van jongs af aan mijn club en ik ben blij daar te tekenen. Maar al toen ik daar woonde, was Sparta mijn club in Nederland. Als kleine jongen liep ik in Duitsland al in het Sparta-shirt dat ik van mijn stiefvader kreeg. Ik heb de jeugdopleiding bij Sparta doorlopen en ben iedereen dankbaar die mij geholpen heeft om dit te bereiken."
Meer uit Voetbal
DEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
12 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
17 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
17 uur geleden