Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achahbar (Toeslagen) hoopt dat haar functie snel overbodig wordt

Achahbar (Toeslagen) hoopt dat haar functie snel overbodig wordt

DEN HAAG (ANP) - "Mijn allerliefste wens zou eigenlijk zijn dat mijn functie zo snel mogelijk overbodig zou worden." Dat zegt Nora Achahbar, beoogd staatssecretaris van Financiƫn, voor haar kennismakingsgesprek in de Tweede Kamer. NSC heeft Achahbar voorgedragen voor het onderdeel Toeslagen, waaronder ook de hersteloperatie van de toeslagenaffaire valt.

Achahbar beseft dat "veel stappen nodig zijn" om de hersteloperatie af te ronden. Op de vraag waarom ze zichzelf voor de rol geschikt vindt, antwoordt ze: "Ik denk dat ik met mijn brede juridische achtergrond, en ook met mijn kennis van hoe het is om op te groeien in een achterstandswijk, dat ik die empathie, het gevoel van die mensen kan koppelen aan de juridische werkelijkheid."

Meer uit Politiek

Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

3 minuten geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

23 minuten geleden
PvdD: nieuw kabinet is stap vooruit, maar dat is niet moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."

26 minuten geleden
Dassen (Volt) mist keuzes in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.

32 minuten geleden
SGP ziet positieve punten in regeerakkoord, maar heeft ook zorgen

DEN HAAG (ANP) - In het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord staan positieve punten, aldus SGP-leider Chris Stoffer. Maar hij heeft ook de nodige zorgen over het akkoord met de titel 'Aan de slag'.

56 minuten geleden
Coalitie wil nieuwe box 3-stelsel alweer op de schop gooien

DEN HAAG (ANP) - De aanstaande coalitie wil het nieuwe stelsel om rendement op vermogen te belasten (box 3), alweer op de schop gooien. De voorgestelde heffing op de waardestijging van bijvoorbeeld aandelen die nu voor behandeling in de Tweede Kamer ligt, moet plaatsmaken voor een belasting die beleggers pas betalen als zij hun bezit met winst verkopen. Dat schrijven D66, VVD en CDA in hun coalitieakkoord.

1 uur geleden
Groep Markuszower beschouwt regeerakkoord als openingsbod

DEN HAAG (ANP) - De Groep Markuszower beschouwt het regeerakkoord van D66, VVD en CDA als een "openingsbod naar de Tweede Kamer". De groep splitste zich eerder deze maand af van de PVV. De Groep Markuszower hoopt "dat wij, met onze 7 zetels, betere afspraken kunnen maken met deze minderheidsregering", schrijft ze in een eerste reactie op het akkoord.

1 uur geleden