Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Accountantsorganisatie wil breder onderzoek naar examenfraude

Accountantsorganisatie wil breder onderzoek naar examenfraude

HOOFDDORP (ANP) - Veel meer accountantskantoren moeten onderzoeken of medewerkers en partners zich schuldig hebben gemaakt aan examenfraude, vindt de Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA). De brancheorganisatie heeft alle kantoren met minstens drie externe accountants een brief gestuurd met die oproep.

Binnen de accountancy speelt een schandaal rond het delen van vragen en antwoorden bij verplichte toetsen voor accountants. Deze maand trof KPMG Nederland een schikking van 25 miljoen dollar met een Amerikaanse toezichthouder rond dit soort examenfraude.

Medewerkers van andere grotere kantoren zouden ook hebben valsgespeeld bij examens. Tegen zes van dit soort kantoren overweegt de NBA tuchtrechtelijke klachten in te dienen over "ernstige gevallen", meldde de organisatie eind februari.

Op dit moment heeft de NBA geen aanwijzingen bij kleinere kantoren ook sprake is geweest van examenfraude, schrijft de organisatie. Maar het onderzoek zou nodig zijn om het vertrouwen in de accountancy te behouden.

Meer uit Financieel

FNV gaat niet in op uitnodiging KLM, nieuwe staking dreigt

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen, zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.

5 minuten geleden
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.

52 minuten geleden
Duitse Aldi mag Turkse 'Dubai chocolade' niet langer verkopen

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.

1 uur geleden
Tesla levert auto zonder bestuurder bij klant aan huis

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.

1 uur geleden
Trump zou het 'geweldig' vinden als Fed-baas Powell ontslag neemt

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zou het "geweldig" vinden als Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zou aftreden "als hij dat zou willen". De president noemde de baas van de Amerikaanse centrale bank vrijdag na een vraag van een verslaggever in het Witte Huis "een domme persoon" en zei dat "hij slecht werk heeft geleverd".

3 uur geleden
Trump breekt handelsgesprekken met Canada af om techbelasting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump beëindigt alle handelsbesprekingen met Canada als vergelding voor de belasting op digitale diensten van het land. Ook dreigde Trump binnen een week een nieuw importtarief voor Canada in te voeren.

5 uur geleden
RTL-topman: lang gewacht op goedkeuring overname door DPG

AMSTERDAM (ANP) - Topman Sven Sauvé van RTL Nederland is heel blij met de goedkeuring voor de overname van RTL Nederland door DPG Media. Daar is lang op gewacht en het overnameproces was zorgvuldig en gedegen. Dat zei Sauvé in de talkshow Humberto. Eerder op de dag gaf toezichthouder ACM groen licht voor de overname van 1,1 miljard euro onder strenge voorwaarden, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen.

5 uur geleden