Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Accountantsbureau BDO krijgt boete van AFM om fraude bij examens

Accountantsbureau BDO krijgt boete van AFM om fraude bij examens

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.

De toezichthouder opende eerder onderzoeken naar accountantskantoren, waaronder BDO. De toezichthouder stelt dat BDO geen specifiek beleid, procedures, maatregelen en waarborgen had voor het integer afleggen van examens. BDO is hierin tekortgeschoten, concludeert de AFM.

Uit onderzoek door BDO zelf kwam naar voren dat enkele honderden mensen tussen 2018 en 2023 examenfraude pleegden. Dit waren onder meer verplichte toetsen om vakkennis en vaardigheden op peil te houden voor de certificering als controlerend accountant. De fraude kwam in alle lagen voor.

Ernstige overtredingen

BDO heeft de boete geaccepteerd en de zaak is nu afgerond, aldus de AFM. De geldstraf valt lager uit omdat BDO maatregelen heeft getroffen om de fraude te voorkomen.

De toezichthouder vindt de overtredingen ernstig. "Zeker omdat accountants met hun controles vertrouwen toevoegen aan de cijfers van ondernemingen en hun geloofwaardigheid daarom buiten twijfel moet staan."

Meerdere gevallen

De afgelopen jaren bleek dat examenfraude bij meerdere accountantskantoren in Nederland jarenlang voorkwam. Eerder dit jaar gaf de AFM Forvis Mazars een boete van 446.000 euro. Bijna honderd medewerkers pleegden volgens onderzoek van dat kantoor examenfraude tussen 2020 en 2023.

Deloitte, PwC en EY kregen geldstraffen van miljoenen dollars van de Amerikaanse toezichthouder PCAOB. KPMG werd vorig jaar al beboet voor 25 miljoen dollar om examenfraude. Eerder donderdag werd bekend dat het bedrijf niet meer onder verscherpt toezicht van de AFM staat.

Meer uit Financieel

Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

1 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

3 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

5 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

6 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

14 uur geleden