Accountants beoordelen elkaars werk niet goed genoeg, zegt AFM
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) vindt dat accountants elkaars werk niet goed genoeg beoordelen. Na onderzoek bij 21 accountantskantoren stelt de AFM dat er meer diepgang moet komen bij de kwaliteitsbeoordeling door een onafhankelijke accountant op de werkzaamheden van de externe accountant.
De zogeheten opdrachtgerichte kwaliteitsbeoordeling (OKB) is een belangrijke manier om de kwaliteit van wettelijke controles te waarborgen, benadrukt de AFM. Dat is van groot belang voor beleggers, analisten en andere gebruikers van de jaarrekening die erop moeten kunnen vertrouwen dat de informatie in de jaarrekening "een getrouw beeld schetst van de werkelijkheid".
Vooral bij de onderzochte accountantskantoren met een reguliere vergunning, was het beleid voor de OKB niet op orde en bij bijna alle onderzochte OKB's moet de diepgang beter. Bij de accountantskantoren met een vergunning voor het controleren van banken, verzekeraars en beursgenoteerde bedrijven ontbrak bij negen van de 22 onderzochte OKB's de diepgang.
Als een accountant banken, verzekeraars en beursgenoteerde bedrijven controleert, is de OKB verplicht. Zo kan vastgesteld worden dat de externe accountant "redelijkerwijs" tot zijn oordeel heeft kunnen komen, aldus de toezichthouder. De AFM verwacht dat partijen aan de slag gaan en blijft de kwaliteitsverbetering van de OKB "actief volgen". Ook stemt de toezichthouder "zo nodig zijn toezichtactiviteiten hierop af".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
7 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
13 uur geleden