Accountants beoordelen elkaars werk niet goed genoeg, zegt AFM
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) vindt dat accountants elkaars werk niet goed genoeg beoordelen. Na onderzoek bij 21 accountantskantoren stelt de AFM dat er meer diepgang moet komen bij de kwaliteitsbeoordeling door een onafhankelijke accountant op de werkzaamheden van de externe accountant.
De zogeheten opdrachtgerichte kwaliteitsbeoordeling (OKB) is een belangrijke manier om de kwaliteit van wettelijke controles te waarborgen, benadrukt de AFM. Dat is van groot belang voor beleggers, analisten en andere gebruikers van de jaarrekening die erop moeten kunnen vertrouwen dat de informatie in de jaarrekening "een getrouw beeld schetst van de werkelijkheid".
Vooral bij de onderzochte accountantskantoren met een reguliere vergunning, was het beleid voor de OKB niet op orde en bij bijna alle onderzochte OKB's moet de diepgang beter. Bij de accountantskantoren met een vergunning voor het controleren van banken, verzekeraars en beursgenoteerde bedrijven ontbrak bij negen van de 22 onderzochte OKB's de diepgang.
Als een accountant banken, verzekeraars en beursgenoteerde bedrijven controleert, is de OKB verplicht. Zo kan vastgesteld worden dat de externe accountant "redelijkerwijs" tot zijn oordeel heeft kunnen komen, aldus de toezichthouder. De AFM verwacht dat partijen aan de slag gaan en blijft de kwaliteitsverbetering van de OKB "actief volgen". Ook stemt de toezichthouder "zo nodig zijn toezichtactiviteiten hierop af".
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
17 uur geleden