Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Accountants beoordelen elkaars werk niet goed genoeg, zegt AFM

Accountants beoordelen elkaars werk niet goed genoeg, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) vindt dat accountants elkaars werk niet goed genoeg beoordelen. Na onderzoek bij 21 accountantskantoren stelt de AFM dat er meer diepgang moet komen bij de kwaliteitsbeoordeling door een onafhankelijke accountant op de werkzaamheden van de externe accountant.

De zogeheten opdrachtgerichte kwaliteitsbeoordeling (OKB) is een belangrijke manier om de kwaliteit van wettelijke controles te waarborgen, benadrukt de AFM. Dat is van groot belang voor beleggers, analisten en andere gebruikers van de jaarrekening die erop moeten kunnen vertrouwen dat de informatie in de jaarrekening "een getrouw beeld schetst van de werkelijkheid".

Vooral bij de onderzochte accountantskantoren met een reguliere vergunning, was het beleid voor de OKB niet op orde en bij bijna alle onderzochte OKB's moet de diepgang beter. Bij de accountantskantoren met een vergunning voor het controleren van banken, verzekeraars en beursgenoteerde bedrijven ontbrak bij negen van de 22 onderzochte OKB's de diepgang.

Als een accountant banken, verzekeraars en beursgenoteerde bedrijven controleert, is de OKB verplicht. Zo kan vastgesteld worden dat de externe accountant "redelijkerwijs" tot zijn oordeel heeft kunnen komen, aldus de toezichthouder. De AFM verwacht dat partijen aan de slag gaan en blijft de kwaliteitsverbetering van de OKB "actief volgen". Ook stemt de toezichthouder "zo nodig zijn toezichtactiviteiten hierop af".

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

4 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

5 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

6 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

7 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

8 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

9 uur geleden