'Accepteer wasbeer als inheemse soort'
ARNHEM (ANP) - Uitroeien van de wasbeer in Nederland is onhaalbaar. Er zullen altijd nieuwe wasberen binnenkomen vanuit Duitsland. Het is daarom het beste om het roofdier te accepteren als een nieuwe inheemse soort.
Dat schrijven elf dierenorganisaties dinsdag in een brief aan de provincie Gelderland. Deze provincie gaf dit najaar opdracht aan de provinciale jagers om wasberen af te schieten, omdat het een ongewenste exoot in Nederland is. Het dier staat op de Europese lijst van ongewenste soorten, maar hoort daar niet thuis volgens de organisaties.
Volgens de briefschrijvers leven er tussen de 100.000 en een miljoen wasberen in Duitsland. Pogingen om het dier daar uit te roeien zijn mislukt. Er zullen volgens de organisaties dus altijd wasberen over de grens blijven komen. In Duitsland zijn nauwelijks negatieve ervaringen met de wasbeer, stellen zij.
Limburg wilde vorig jaar wasberen laten afschieten, maar kwam daar later op terug. Nu worden de dieren gevangen. De Zoogdiervereniging onderzoekt voor Limburg of deze aanpak werkt.
Meer uit Binnenland
TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeldruk, trage vergunningverlening en het overvolle stroomnet zetten "een handrem" op de Nederlandse economie. "Die moet eraf", aldus minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) bij het aanbieden van de miljoenennota 2027 in de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
8 uur geleden