'Accepteer wasbeer als inheemse soort'
ARNHEM (ANP) - Uitroeien van de wasbeer in Nederland is onhaalbaar. Er zullen altijd nieuwe wasberen binnenkomen vanuit Duitsland. Het is daarom het beste om het roofdier te accepteren als een nieuwe inheemse soort.
Dat schrijven elf dierenorganisaties dinsdag in een brief aan de provincie Gelderland. Deze provincie gaf dit najaar opdracht aan de provinciale jagers om wasberen af te schieten, omdat het een ongewenste exoot in Nederland is. Het dier staat op de Europese lijst van ongewenste soorten, maar hoort daar niet thuis volgens de organisaties.
Volgens de briefschrijvers leven er tussen de 100.000 en een miljoen wasberen in Duitsland. Pogingen om het dier daar uit te roeien zijn mislukt. Er zullen volgens de organisaties dus altijd wasberen over de grens blijven komen. In Duitsland zijn nauwelijks negatieve ervaringen met de wasbeer, stellen zij.
Limburg wilde vorig jaar wasberen laten afschieten, maar kwam daar later op terug. Nu worden de dieren gevangen. De Zoogdiervereniging onderzoekt voor Limburg of deze aanpak werkt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
3 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
7 uur geleden