Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Accepteer wasbeer als inheemse soort'

'Accepteer wasbeer als inheemse soort'

ARNHEM (ANP) - Uitroeien van de wasbeer in Nederland is onhaalbaar. Er zullen altijd nieuwe wasberen binnenkomen vanuit Duitsland. Het is daarom het beste om het roofdier te accepteren als een nieuwe inheemse soort.

Dat schrijven elf dierenorganisaties dinsdag in een brief aan de provincie Gelderland. Deze provincie gaf dit najaar opdracht aan de provinciale jagers om wasberen af te schieten, omdat het een ongewenste exoot in Nederland is. Het dier staat op de Europese lijst van ongewenste soorten, maar hoort daar niet thuis volgens de organisaties.

Volgens de briefschrijvers leven er tussen de 100.000 en een miljoen wasberen in Duitsland. Pogingen om het dier daar uit te roeien zijn mislukt. Er zullen volgens de organisaties dus altijd wasberen over de grens blijven komen. In Duitsland zijn nauwelijks negatieve ervaringen met de wasbeer, stellen zij.

Limburg wilde vorig jaar wasberen laten afschieten, maar kwam daar later op terug. Nu worden de dieren gevangen. De Zoogdiervereniging onderzoekt voor Limburg of deze aanpak werkt.

Meer uit Binnenland

Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident in een woonwijk plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt.

20 minuten geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

3 uur geleden
Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

3 uur geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

5 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

6 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

6 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

7 uur geleden