Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Accepteer wasbeer als inheemse soort'

'Accepteer wasbeer als inheemse soort'

ARNHEM (ANP) - Uitroeien van de wasbeer in Nederland is onhaalbaar. Er zullen altijd nieuwe wasberen binnenkomen vanuit Duitsland. Het is daarom het beste om het roofdier te accepteren als een nieuwe inheemse soort.

Dat schrijven elf dierenorganisaties dinsdag in een brief aan de provincie Gelderland. Deze provincie gaf dit najaar opdracht aan de provinciale jagers om wasberen af te schieten, omdat het een ongewenste exoot in Nederland is. Het dier staat op de Europese lijst van ongewenste soorten, maar hoort daar niet thuis volgens de organisaties.

Volgens de briefschrijvers leven er tussen de 100.000 en een miljoen wasberen in Duitsland. Pogingen om het dier daar uit te roeien zijn mislukt. Er zullen volgens de organisaties dus altijd wasberen over de grens blijven komen. In Duitsland zijn nauwelijks negatieve ervaringen met de wasbeer, stellen zij.

Limburg wilde vorig jaar wasberen laten afschieten, maar kwam daar later op terug. Nu worden de dieren gevangen. De Zoogdiervereniging onderzoekt voor Limburg of deze aanpak werkt.

Meer uit Binnenland

Verdachte voorgenomen aanslag synagoge komt vrij met enkelband

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer die wordt verdacht van betrokkenheid bij het voorbereiden van een aanslag op een synagoge in Heemstede, komt binnenkort onder voorwaarden vrij. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam dinsdag bepaald tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen de man. Verdachte A.B. krijgt onder meer een enkelband en moet zich geregeld melden bij de reclassering.

32 minuten geleden
OM eist 7 jaar cel voor drugslab en explosie Schammenkamp

ROTTERDAM (ANP) - In de zaak over de fatale explosie in een bedrijfspand aan de Schammenkamp in Rotterdam heeft het Openbaar Ministerie dinsdag een gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen verdachte Jalal O. (37) uit Rotterdam.

1 uur geleden
Marineschip De Ruyter na halfjaar weer terug in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Na bijna een halfjaar is het marineschip Zr.Ms. De Ruyter weer afgemeerd in zijn thuishaven Den Helder. Het luchtverdedigings- en commandofregat met ongeveer tweehonderd bemanningsleden aan boord keerde dinsdag terug van een reis naar het Verre Oosten.

1 uur geleden
Beledigingen, scheldpartijen en bedreigingen gemeld rond Pride

AMSTERDAM (ANP) - De meeste meldingen bij het meldpunt RITA rond Pride en WorldPride in Amsterdam gingen over uitschelden en beledigen. In 20 procent van de meldingen was sprake van bedreiging of intimidatie. Dat staat in een dinsdag verschenen rapportage van Discriminatie.nl over meldingen via RITA, een meldplatform voor de queergemeenschap.

1 uur geleden
NPO waarschuwt voor valse e-mails over auditie jeugdserie

HILVERSUM (ANP) - De NPO waarschuwt voor misleidende e-mails waarin kinderen en jongvolwassenen worden benaderd om auditie te doen voor een niet-bestaande jeugdserie, genaamd Nina's Zomer. De e-mails worden verstuurd uit naam van onder meer NPO Zapp en de Nederlandse Publieke Omroep.

1 uur geleden
Nieuwe aanhouding in internationale belastingfraudezaak

UTRECHT (ANP) - De FIOD heeft vorige week een 55-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van belastingfraude, witwassen en deelname aan een grensoverschrijdende criminele organisatie. De fraude had een omvang van zo'n 4 miljoen euro, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst dinsdag.

2 uur geleden
Droogte in Nederland neemt toe na periode van regen

HOUTEN (ANP) - Het wordt na een periode met regenbuien weer droger in Nederland, meldt Weeronline. Vanaf donderdag valt er bijna geen regen en komt de zon vaker door, waardoor vooral in het zuiden van het land het neerslagtekort, een graadmeter voor de droogte, weer toeneemt.

3 uur geleden