Accenture schrapt initiatieven rond diversiteit na bevelen Trump
DUBLIN (ANP) - Het internationale organisatieadviesbureau Accenture heeft een aantal initiatieven voor meer inclusiviteit en diversiteit geschrapt, blijkt uit een memo. Accenture herziet zijn wereldwijde beleid rond deze thema's vanwege "het veranderende landschap in de Verenigde Staten, inclusief recente presidentiƫle decreten waaraan we moeten voldoen".
De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort na zijn terugkeer in het Witte Huis op 20 januari een reeks bevelen uitgevaardigd om alle programma's voor diversiteit, gelijkheid en inclusie te ontmantelen. Dit heeft hij gedaan voor zowel de overheid als voor bedrijven. Met dit soort programma's werd geprobeerd kansen te bevorderen voor vrouwen, etnische minderheden, lhbtq-mensen en andere traditioneel ondervertegenwoordigde groepen.
Accenture wil onder andere diversiteitsdoelen schrappen. Die had het bedrijf in 2017 opgesteld en zijn naar eigen zeggen inmiddels grotendeels gehaald. Ook schrapt Accenture de loopbaanprogramma's voor mensen uit specifieke bevolkingsgroepen. In plaats daarvan wil het organisatieadviesbureau meer aandacht besteden aan zijn belangrijkste programma's op het gebied van loopbaanontwikkeling. Verder wil het bedrijf tijdelijk stoppen met zijn deelname aan externe diversiteitsonderzoeken. De organisatie benadrukt nog steeds een inclusief bedrijf te willen zijn waarin alle medewerkers gelijke kansen krijgen.
Eerder hebben andere bedrijven, waaronder Meta, Amazon, McDonald's en Walmart al vergelijkbare stappen gezet.
Meer uit Financieel
BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.
3 uur geleden