Academy overweegt Oscaruitreiking 2021 uit te stellen
LOS ANGELES (ANP) - De Academy, de organisatie die jaarlijks de Oscars uitreikt, overweegt de ceremonie in februari 2021 uit te stellen vanwege de coronapandemie. Dat melden meerdere bronnen aan het vakblad Variety.
De uitreiking staat nu op 28 februari in de agenda. Maar er zijn al meer zorgen geuit over het feit dat er wellicht te weinig films uitkomen dit jaar om een eerlijke keuze te kunnen maken. Door het coronavirus liggen over de hele wereld filmopnames stil en zijn bioscopen gesloten.
De Academy paste om die reden in april al de regels aan. Hierdoor zouden ook speelfilms die niet in de bioscoop uitkomen maar bijvoorbeeld op streamingdiensten als Netflix of Amazon in première zijn gegaan mee mogen doen in de competitie.
Voorzitter David Rubin van de organisatie zegt "nog geen idee te hebben hoe het filmlandschap er begin 2021 uitziet. We weten dat we het prachtige medium film willen vieren, maar over de vorm kunnen we nog niets zeggen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
8 uur geleden