Academy overweegt Oscaruitreiking 2021 uit te stellen
LOS ANGELES (ANP) - De Academy, de organisatie die jaarlijks de Oscars uitreikt, overweegt de ceremonie in februari 2021 uit te stellen vanwege de coronapandemie. Dat melden meerdere bronnen aan het vakblad Variety.
De uitreiking staat nu op 28 februari in de agenda. Maar er zijn al meer zorgen geuit over het feit dat er wellicht te weinig films uitkomen dit jaar om een eerlijke keuze te kunnen maken. Door het coronavirus liggen over de hele wereld filmopnames stil en zijn bioscopen gesloten.
De Academy paste om die reden in april al de regels aan. Hierdoor zouden ook speelfilms die niet in de bioscoop uitkomen maar bijvoorbeeld op streamingdiensten als Netflix of Amazon in première zijn gegaan mee mogen doen in de competitie.
Voorzitter David Rubin van de organisatie zegt "nog geen idee te hebben hoe het filmlandschap er begin 2021 uitziet. We weten dat we het prachtige medium film willen vieren, maar over de vorm kunnen we nog niets zeggen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
8 uur geleden