AC Milan zeker van Champions League na winst op Juventus
TURIJN (ANP) - AC Milan heeft zich verzekerd van deelname aan de Champions League van komend seizoen. In Turijn won de ploeg uit Milaan met 1-0 van Juventus.
In de 40e minuut maakte Olivier Giroud de enige treffer voor AC Milan. De Franse spits scoorde met een fraaie kopbal. AC Milan bereikte dit seizoen de halve finales van de Champions League, waarin stadsgenoot Internazionale te sterk was.
De Champions League was voor Juventus al uit zicht geraakt. De club kreeg aan het begin van deze week 10 punten in mindering vanwege financiële malversaties rond transfers. Eerder kreeg Juventus al 15 strafpunten, maar deze straf werd opgeschort na hoger beroep. Het hoogste sportgerechtshof in Italië vond dat de zaak opnieuw moest worden bekeken. Juventus kreeg uiteindelijk dus 10 punten in mindering. Vlak nadat dit nieuws naar buiten was gekomen, stond het competitieduel met Empoli op het programma. Juventus verloor met 4-1 en zakte van de tweede naar de zevende plaats op de ranglijst van de Serie A.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
30 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
7 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
19 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
19 uur geleden