
AC Milan weer koploper na krappe uitzege op Napoli
NAPELS (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A weer overgenomen van stadgenoot Internazionale. De Milanese ploeg won in Napels de topper tegen Napoli met 1-0 en nam daardoor weer 2 punten voorsprong op Inter, dat vrijdag al met 5-0 had gewonnen van hekkensluiter Salernitana. Napoli is nu de nummer 3 met 1 punt minder dan Inter.
Napoli begon sterk aan de wedstrijd in het Stadio Diego Armando Maradona, maar al gauw verzandde het duel in vastlopende aanvallen en fouten aan beide kanten. Er waren ook nauwelijks kansen. Kort na rust viel het doelpunt. Olivier Giroud tikte een voorzet van Davide Calabria in. Het leidde een offensief van de thuisclub in, die naarstig op zoek ging naar de gelijkmaker. Maar wat Napoli ook probeerde, de goal wilde maar niet vallen.
Diep in de tweede helft kwam Zlatan Ibrahimovic nog even in de ploeg als invaller voor de Braziliaan Leão. De 40-jarige Zweed maakte zijn eerste speelminuten na een lange blessureperiode.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Dean Huijsen is dicht bij een transfer naar Real Madrid. De Spaanse topclub is bereid bijna 60 miljoen euro voor de verdediger te betalen. Dat is volgens de BBC de afkoopsom die de in Amsterdam geboren international van Spanje in zijn contract bij Bournemouth heeft laten opnemen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van twee wedstrijden schorsing (plus één voorwaardelijk) voor Luciano Valente. De middenvelder kreeg in de slotfase van het thuisduel met Ajax (2-2) een rode kaart na een sliding met twee benen op Jordan Henderson.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-aanvaller Taiwo Awoniyi is ontwaakt uit zijn kunstmatige coma, meldt de BBC. Die was volgens de Britse omroep nodig om zijn hartslag te reguleren na een eerste operatie. De Nigeriaanse international zou bij zijn botsing tegen een doelpaal zondag in het competitieduel met Leicester City (2-2) een geperforeerde darm hebben opgelopen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal start een vooronderzoek naar FC Groningen-doelman Etienne Vaessen voor zijn rol in het opstootje na afloop van het thuisduel met Ajax woensdag (2-2). "De aanklager heeft op tv-beelden waargenomen dat Vaessen herhaaldelijk op agressieve wijze de confrontatie zoekt met spelers en/of stafleden van Ajax en hij een speler of staflid van Ajax, die op de grond zit, slaat", meldt een woordvoerder.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB stopt met het publiceren van de voorlopige selectie voor het Nederlands elftal. Deze lijsten met spelers zijn volgens de voetbalbond "steeds vaker een momentopname die - door blessures, vorm, fitheid of andere omstandigheden - kort na publicatie alweer (deels) achterhaald zijn". Ook wil de bond "meer nadruk leggen op de spelers die uiteindelijk daadwerkelijk een uitnodiging ontvangen".
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het kampioensfeest van FC Barcelona met minimaal een dag uitgesteld. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti nam diep in blessuretijd afstand van Real Mallorca: 2-1. Oranje-international Frenkie de Jong en Barcelona verzekeren zich donderdag bij een zege op Espanyol op eigen kracht van de 28e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenROME (ANP) - Sam Beukema en Thijs Dallinga hebben met Bologna de Italiaanse beker gewonnen. In de finale in Rome was het elftal van trainer Vincenzo Italiano met 1-0 te sterk voor AC Milan. Dan Ndoye maakte in de 53e minuut het doelpunt.
15 uur geleden