
AC Milan weer koploper na krappe uitzege op Napoli
NAPELS (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A weer overgenomen van stadgenoot Internazionale. De Milanese ploeg won in Napels de topper tegen Napoli met 1-0 en nam daardoor weer 2 punten voorsprong op Inter, dat vrijdag al met 5-0 had gewonnen van hekkensluiter Salernitana. Napoli is nu de nummer 3 met 1 punt minder dan Inter.
Napoli begon sterk aan de wedstrijd in het Stadio Diego Armando Maradona, maar al gauw verzandde het duel in vastlopende aanvallen en fouten aan beide kanten. Er waren ook nauwelijks kansen. Kort na rust viel het doelpunt. Olivier Giroud tikte een voorzet van Davide Calabria in. Het leidde een offensief van de thuisclub in, die naarstig op zoek ging naar de gelijkmaker. Maar wat Napoli ook probeerde, de goal wilde maar niet vallen.
Diep in de tweede helft kwam Zlatan Ibrahimovic nog even in de ploeg als invaller voor de Braziliaan Leão. De 40-jarige Zweed maakte zijn eerste speelminuten na een lange blessureperiode.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
18 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
19 uur geleden