AC Milan verslaat Atalanta en heeft Ibrahimovic terug
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de recente goede reeks voortgezet tegen Atalanta. Het elftal van Stefano Pioli versloeg in het eigen stadion de bezoekers uit Bergamo met 2-0. Zlatan Ibrahimovic en Mike Maignan maakten bij de thuisploeg hun rentree na een lange afwezigheid.
Milan kende een dramatische periode in januari, maar lijkt voorzichtig uit het dal te klimmen. Na de vierde zege in alle competities op rij klom de regerend kampioen naar de derde plaats met 47 punten uit 24 wedstrijden. Atalanta staat drie plaatsen lager met 41 punten.
Milan had in de eerste helft een overwicht, maar Atalanta-keeper Juan Musso werd amper getest. De doelman speelde vervolgens onbewust een hoofdrol bij de openingstreffer. Een fraaie uithaal van Theo Hernández kwam terug van de paal en caramboleerde via de rug van Musso alsnog het doel in, 1-0. Rafael Leão kreeg voor rust nog een kans op de 2-0, maar hij mikte de bal over het doel.
Atalanta, met Marten de Roon en Teun Koopmeiners, kwam ook na rust zelden in de buurt van doelman Mike Maignan. De Milan-doelman maakte zijn rentree na vijf maanden blessureleed en kreeg alle tijd om weer rustig te wennen aan de Serie A. Olivier Giroud, Leão en Junior Messias verprutsten in de tweede helft goede kansen, voordat het thuispubliek alsnog kon juichen vanwege een wissel. De herstelde Zlatan Ibrahimovic viel een kwartier voor tijd in voor zijn eerste speelminuten sinds mei. Messias besliste daarna het duel vlak voor tijd, 2-0.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
21 uur geleden