AC Milan verslaat Atalanta en heeft Ibrahimovic terug
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de recente goede reeks voortgezet tegen Atalanta. Het elftal van Stefano Pioli versloeg in het eigen stadion de bezoekers uit Bergamo met 2-0. Zlatan Ibrahimovic en Mike Maignan maakten bij de thuisploeg hun rentree na een lange afwezigheid.
Milan kende een dramatische periode in januari, maar lijkt voorzichtig uit het dal te klimmen. Na de vierde zege in alle competities op rij klom de regerend kampioen naar de derde plaats met 47 punten uit 24 wedstrijden. Atalanta staat drie plaatsen lager met 41 punten.
Milan had in de eerste helft een overwicht, maar Atalanta-keeper Juan Musso werd amper getest. De doelman speelde vervolgens onbewust een hoofdrol bij de openingstreffer. Een fraaie uithaal van Theo Hernández kwam terug van de paal en caramboleerde via de rug van Musso alsnog het doel in, 1-0. Rafael Leão kreeg voor rust nog een kans op de 2-0, maar hij mikte de bal over het doel.
Atalanta, met Marten de Roon en Teun Koopmeiners, kwam ook na rust zelden in de buurt van doelman Mike Maignan. De Milan-doelman maakte zijn rentree na vijf maanden blessureleed en kreeg alle tijd om weer rustig te wennen aan de Serie A. Olivier Giroud, Leão en Junior Messias verprutsten in de tweede helft goede kansen, voordat het thuispubliek alsnog kon juichen vanwege een wissel. De herstelde Zlatan Ibrahimovic viel een kwartier voor tijd in voor zijn eerste speelminuten sinds mei. Messias besliste daarna het duel vlak voor tijd, 2-0.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
27 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
19 uur geleden