AC Milan verliest van Inter na rode kaart Ibrahimovic
MILAAN (ANP) - Inter heeft AC Milan uitgeschakeld in de kwartfinale van het Italiaanse bekertoernooi. De club profiteerde van de rode kaart die Zlatan Ibrahimovic na een uur kreeg, waardoor Milan met een man minder verder moest. Ibrahimovic had nog wel voor de 1-0 gezorgd, maar Inter won met 2-1.
Na ruim een half uur zette Ibrahimovic AC Milan op voorsprong. Op slag van rust gingen Ibrahimovic en Romelo Lukaku elkaar bijna te lijf en moesten ze door ploeggenoten uit elkaar worden gehouden. Wat de aanleiding van het incident was werd niet geheel duidelijk, al zag het ernaar uit dat Lukaku in woede ontstak na een opmerking van de Zweed.
Beide spelers, jaren geleden samen actief bij Manchester United, kregen de gele kaart van scheidsrechter Paolo Valeri. Aangezien Ibrahimovic een kwartier later opnieuw tegen geel aanliep, kon hij vertrekken.
Comeback Inter
Zo'n 10 minuten later was het woord weer aan Lukaku. De Belg maakte uit een strafschop gelijk. In de 7e minuut van de blessuretijd hielp de ingevallen oud-Ajacied Christian Eriksen Inter vervolgens aan de winst.
Stefan de Vrij was zoals gebruikelijk basisspeler bij Inter.
De overige kwartfinales zijn de komende dagen Atalanta - Lazio, Juventus - SPAL en Napoli - Spezia. AC Milan is nog wel koploper in de Serie A, op 2 punten gevolgd door Inter.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
5 uur geleden