AC Milan verliest ondanks recordtreffer Ibrahimovic van Udinese
UDINE (ANP) - AC Milan heeft opnieuw punten verspeeld in de Serie A. De Italiaanse kampioen ging met 3-1 onderuit bij Udinese en dreigt daardoor uit de top 4 te vallen. AS Roma, dat zondag de stadsderby tegen Lazio speelt, heeft een punt minder en kan de vierde plaats overnemen.
Zlatan Ibrahimovic had voor het eerst in lange tijd een basisplaats bij de rood-zwarte brigade uit Milaan. De Zweedse spits maakte onlangs zijn rentree na een zware knieblessure. Ibrahimovic werd in Udine de oudste doelpuntenmaker in de Serie A door kort voor rust een strafschop te benutten, al had hij daar wel twee pogingen voor nodig. Zijn eerste inzet werd gepakt door doelman Marco Silvestri, maar de oud-Ajacied mocht nog een keer aanleggen vanaf 11 meter omdat een speler van Udinese te vroeg was komen inlopen.
De tweede poging was wel raak en zo werd Ibrahimovic op een leeftijd van 41 jaar en 166 dagen de oudste doelpuntenmaker in de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie. De spits loste Alessandro Costacurta af, die 41 jaar en 25 dagen oud was toen hij op 19 mei 2007 ook een penalty voor AC Milan benutte tegen Udinese.
Ehizibue
De recordgoal van Ibrahimovic betekende de 1-1. Kort daarna zette Beto de thuisclub echter opnieuw op voorsprong. Kingsley Ehizibue, oud-speler van PEC Zwolle, tekende voor de 3-1. Trainer Andrea Sottil van Udinese bekeek de tweede helft vanaf de tribune aan. Sottil was met rood weggestuurd omdat hij heftig protesteerde toen Ibrahimovic zijn gemiste strafschop mocht overnemen.
Milan pakte slechts 1 punt uit de laatste drie competitieduels. Koploper Napoli heeft 20 punten meer en ook Internazionale en Lazio staan boven de titelverdediger.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
8 uur geleden