AC Milan verliest ondanks recordtreffer Ibrahimovic van Udinese
UDINE (ANP) - AC Milan heeft opnieuw punten verspeeld in de Serie A. De Italiaanse kampioen ging met 3-1 onderuit bij Udinese en dreigt daardoor uit de top 4 te vallen. AS Roma, dat zondag de stadsderby tegen Lazio speelt, heeft een punt minder en kan de vierde plaats overnemen.
Zlatan Ibrahimovic had voor het eerst in lange tijd een basisplaats bij de rood-zwarte brigade uit Milaan. De Zweedse spits maakte onlangs zijn rentree na een zware knieblessure. Ibrahimovic werd in Udine de oudste doelpuntenmaker in de Serie A door kort voor rust een strafschop te benutten, al had hij daar wel twee pogingen voor nodig. Zijn eerste inzet werd gepakt door doelman Marco Silvestri, maar de oud-Ajacied mocht nog een keer aanleggen vanaf 11 meter omdat een speler van Udinese te vroeg was komen inlopen.
De tweede poging was wel raak en zo werd Ibrahimovic op een leeftijd van 41 jaar en 166 dagen de oudste doelpuntenmaker in de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie. De spits loste Alessandro Costacurta af, die 41 jaar en 25 dagen oud was toen hij op 19 mei 2007 ook een penalty voor AC Milan benutte tegen Udinese.
Ehizibue
De recordgoal van Ibrahimovic betekende de 1-1. Kort daarna zette Beto de thuisclub echter opnieuw op voorsprong. Kingsley Ehizibue, oud-speler van PEC Zwolle, tekende voor de 3-1. Trainer Andrea Sottil van Udinese bekeek de tweede helft vanaf de tribune aan. Sottil was met rood weggestuurd omdat hij heftig protesteerde toen Ibrahimovic zijn gemiste strafschop mocht overnemen.
Milan pakte slechts 1 punt uit de laatste drie competitieduels. Koploper Napoli heeft 20 punten meer en ook Internazionale en Lazio staan boven de titelverdediger.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
5 uur geleden