Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AC Milan verliest ondanks recordtreffer Ibrahimovic van Udinese

AC Milan verliest ondanks recordtreffer Ibrahimovic van Udinese

UDINE (ANP) - AC Milan heeft opnieuw punten verspeeld in de Serie A. De Italiaanse kampioen ging met 3-1 onderuit bij Udinese en dreigt daardoor uit de top 4 te vallen. AS Roma, dat zondag de stadsderby tegen Lazio speelt, heeft een punt minder en kan de vierde plaats overnemen.

Zlatan Ibrahimovic had voor het eerst in lange tijd een basisplaats bij de rood-zwarte brigade uit Milaan. De Zweedse spits maakte onlangs zijn rentree na een zware knieblessure. Ibrahimovic werd in Udine de oudste doelpuntenmaker in de Serie A door kort voor rust een strafschop te benutten, al had hij daar wel twee pogingen voor nodig. Zijn eerste inzet werd gepakt door doelman Marco Silvestri, maar de oud-Ajacied mocht nog een keer aanleggen vanaf 11 meter omdat een speler van Udinese te vroeg was komen inlopen.

De tweede poging was wel raak en zo werd Ibrahimovic op een leeftijd van 41 jaar en 166 dagen de oudste doelpuntenmaker in de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie. De spits loste Alessandro Costacurta af, die 41 jaar en 25 dagen oud was toen hij op 19 mei 2007 ook een penalty voor AC Milan benutte tegen Udinese.

Ehizibue

De recordgoal van Ibrahimovic betekende de 1-1. Kort daarna zette Beto de thuisclub echter opnieuw op voorsprong. Kingsley Ehizibue, oud-speler van PEC Zwolle, tekende voor de 3-1. Trainer Andrea Sottil van Udinese bekeek de tweede helft vanaf de tribune aan. Sottil was met rood weggestuurd omdat hij heftig protesteerde toen Ibrahimovic zijn gemiste strafschop mocht overnemen.

Milan pakte slechts 1 punt uit de laatste drie competitieduels. Koploper Napoli heeft 20 punten meer en ook Internazionale en Lazio staan boven de titelverdediger.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

2 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

3 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

4 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

5 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

5 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

7 uur geleden