AC Milan toont veerkracht en wint Supercup ten koste van Inter
RIYAD (ANP) - AC Milan heeft op spectaculaire wijze de Italiaanse Supercup gewonnen. Het elftal van de onlangs aangestelde trainer Sérgio Conceição knokte zich in Riyad in Saudi-Arabië knap terug van een achterstand van twee doelpunten tegen stadgenoot Inter: 3-2. Internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries hadden een basisplaats bij Inter en bij AC Milan gold dat voor Tijjani Reijnders.
Lautaro Martínez opende in de blessuretijd van de eerste helft de score voor Inter. De Argentijn speelde zichzelf in het zestienmetergebied met een hakje mooi vrij en schoot vervolgens in de korte hoek raak: 1-0. Direct na de pauze verdubbelde Mehdi Taremi de voorsprong.
AC Milan gaf zich niet gewonnen en kwam in de 52e minuut terug in de wedstrijd. Theo Hernández verraste keeper Yann Sommer uit een vrije trap. Reijnders was dicht bij de gelijkmaker, maar zag de bal tegen het hoofd van verdediger Alessandro Bastoni aangaan in plaats van in het doel.
Dumfries laat kansen onbenut
De 2-2 viel even later alsnog. De Amerikaan Christian Pulisic mocht de bal in de 83e minuut tussen verdedigers van Inter aannemen en scoorde met een schot over de grond in de verre hoek. Reijnders was op dat moment al gewisseld.
Dumfries liet in de slotfase nog twee mogelijkheden liggen om het duel voor Inter te beslissen. AC Milan lukte het in blessuretijd wel het winnende doelpunt te maken en zo strafschoppen te voorkomen. Invaller Tammy Abraham werd matchwinner.
Succesreeks Inter
Inter had de Italiaanse Supercup de voorgaande drie jaar gewonnen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
15 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
18 minuten geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
7 uur geleden