AC Milan toont veerkracht en wint Supercup ten koste van Inter
RIYAD (ANP) - AC Milan heeft op spectaculaire wijze de Italiaanse Supercup gewonnen. Het elftal van de onlangs aangestelde trainer Sérgio Conceição knokte zich in Riyad in Saudi-Arabië knap terug van een achterstand van twee doelpunten tegen stadgenoot Inter: 3-2. Internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries hadden een basisplaats bij Inter en bij AC Milan gold dat voor Tijjani Reijnders.
Lautaro Martínez opende in de blessuretijd van de eerste helft de score voor Inter. De Argentijn speelde zichzelf in het zestienmetergebied met een hakje mooi vrij en schoot vervolgens in de korte hoek raak: 1-0. Direct na de pauze verdubbelde Mehdi Taremi de voorsprong.
AC Milan gaf zich niet gewonnen en kwam in de 52e minuut terug in de wedstrijd. Theo Hernández verraste keeper Yann Sommer uit een vrije trap. Reijnders was dicht bij de gelijkmaker, maar zag de bal tegen het hoofd van verdediger Alessandro Bastoni aangaan in plaats van in het doel.
Dumfries laat kansen onbenut
De 2-2 viel even later alsnog. De Amerikaan Christian Pulisic mocht de bal in de 83e minuut tussen verdedigers van Inter aannemen en scoorde met een schot over de grond in de verre hoek. Reijnders was op dat moment al gewisseld.
Dumfries liet in de slotfase nog twee mogelijkheden liggen om het duel voor Inter te beslissen. AC Milan lukte het in blessuretijd wel het winnende doelpunt te maken en zo strafschoppen te voorkomen. Invaller Tammy Abraham werd matchwinner.
Succesreeks Inter
Inter had de Italiaanse Supercup de voorgaande drie jaar gewonnen.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
18 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden