AC Milan toont veerkracht en wint Supercup ten koste van Inter
RIYAD (ANP) - AC Milan heeft op spectaculaire wijze de Italiaanse Supercup gewonnen. Het elftal van de onlangs aangestelde trainer Sérgio Conceição knokte zich in Riyad in Saudi-Arabië knap terug van een achterstand van twee doelpunten tegen stadgenoot Inter: 3-2. Internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries hadden een basisplaats bij Inter en bij AC Milan gold dat voor Tijjani Reijnders.
Lautaro Martínez opende in de blessuretijd van de eerste helft de score voor Inter. De Argentijn speelde zichzelf in het zestienmetergebied met een hakje mooi vrij en schoot vervolgens in de korte hoek raak: 1-0. Direct na de pauze verdubbelde Mehdi Taremi de voorsprong.
AC Milan gaf zich niet gewonnen en kwam in de 52e minuut terug in de wedstrijd. Theo Hernández verraste keeper Yann Sommer uit een vrije trap. Reijnders was dicht bij de gelijkmaker, maar zag de bal tegen het hoofd van verdediger Alessandro Bastoni aangaan in plaats van in het doel.
Dumfries laat kansen onbenut
De 2-2 viel even later alsnog. De Amerikaan Christian Pulisic mocht de bal in de 83e minuut tussen verdedigers van Inter aannemen en scoorde met een schot over de grond in de verre hoek. Reijnders was op dat moment al gewisseld.
Dumfries liet in de slotfase nog twee mogelijkheden liggen om het duel voor Inter te beslissen. AC Milan lukte het in blessuretijd wel het winnende doelpunt te maken en zo strafschoppen te voorkomen. Invaller Tammy Abraham werd matchwinner.
Succesreeks Inter
Inter had de Italiaanse Supercup de voorgaande drie jaar gewonnen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
11 uur geleden