Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AC Milan ontsnapt in Portugal op curieuze wijze aan uitschakeling

AC Milan ontsnapt in Portugal op curieuze wijze aan uitschakeling

EUROPA LEAGUEVILA DO CONDE (ANP) - AC Milan is op wonderbaarlijke wijze ontsnapt aan uitschakeling in de Europa League. De Italiaanse club van de Zweedse vedette Zlatan Ibrahimovic, die nog niet speelklaar is na een besmetting met het coronavirus, wist in Portugal bij Rio Ave na een lange en curieuze reeks van strafschoppen alsnog de groepsfase te bereiken: 8-9.

Na de reguliere wedstrijd van negentig minuten was de stand 1-1. In de verlenging kwam Rio Ave op voorsprong (2-1). In de extra tijd van het tweede deel van de verlenging benutte Hakan Calhanoglu een strafschop, waardoor AC Milan van 11 meter toch nog een kans op kwalificatie kreeg.

Na een reeks van veertien trefzekere penalty's (7-7) faalde eerst Lorenzo Colombo namens de Italiaanse ploeg. Daarna miste echter ook Nelson Monte voor de thuisclub. Bij een stand van 8-8 gingen ook doelman Gianluigi Donnarumma (AC Milan) en Pawel Kieszek in de fout.

Na nieuwe flaters aan beide kanten bleek de rake trap van de Deen Simon Kjær uiteindelijk beslissend. De Braziliaan Aderlan Santos kwam namens de thuisclub niet tot scoren. Dat was voor Rio Ave de derde misser op rij vanaf de stip en de vierde in totaal.

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

4 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

5 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

5 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

6 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

6 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

7 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

19 uur geleden