
AC Milan ontsnapt in Portugal op curieuze wijze aan uitschakeling
EUROPA LEAGUEVILA DO CONDE (ANP) - AC Milan is op wonderbaarlijke wijze ontsnapt aan uitschakeling in de Europa League. De Italiaanse club van de Zweedse vedette Zlatan Ibrahimovic, die nog niet speelklaar is na een besmetting met het coronavirus, wist in Portugal bij Rio Ave na een lange en curieuze reeks van strafschoppen alsnog de groepsfase te bereiken: 8-9.
Na de reguliere wedstrijd van negentig minuten was de stand 1-1. In de verlenging kwam Rio Ave op voorsprong (2-1). In de extra tijd van het tweede deel van de verlenging benutte Hakan Calhanoglu een strafschop, waardoor AC Milan van 11 meter toch nog een kans op kwalificatie kreeg.
Na een reeks van veertien trefzekere penalty's (7-7) faalde eerst Lorenzo Colombo namens de Italiaanse ploeg. Daarna miste echter ook Nelson Monte voor de thuisclub. Bij een stand van 8-8 gingen ook doelman Gianluigi Donnarumma (AC Milan) en Pawel Kieszek in de fout.
Na nieuwe flaters aan beide kanten bleek de rake trap van de Deen Simon Kjær uiteindelijk beslissend. De Braziliaan Aderlan Santos kwam namens de thuisclub niet tot scoren. Dat was voor Rio Ave de derde misser op rij vanaf de stip en de vierde in totaal.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft de transfer van Florian Wirtz afgerond. De 22-jarige Duitse international van Bayer Leverkusen tekent een meerjarig contract bij de club van trainer Arne Slot. De Engelse landskampioen betaalt naar verluidt een recordbedrag van 116 miljoen pond (136,4 miljoen euro), inclusief bonussen, voor de aanvallende middenvelder.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses. Dat meldt de club op de website. De 33-jarige international van Oranje vertrekt transfervrij naar de club die komend seizoen uitkomt in de Barclays Women's Super League. "Ik heb al zes jaar in Engeland gespeeld, en dat was een goede tijd. Ik heb niet getwijfeld om terug te komen", zegt Van de Donk op de site van de club. "Ik kijk ernaar uit de fans te ontmoeten. Ik beloof dat ik 100 procent zal geven."
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.
13 uur geleden